U13 Euro Stars - U13 ФК Ферион 1:2
 U13 Euro Stars - U13 ФК Ферион  1:2

ФК " Евро Старс" загуби четвърти пореден мач от началото на сезона. Този път ни победиха нашите добри приятели и стари познайници от ФК Ферион.

На пръв поглед, нищо ново. Вторият прочит на мача, налага да отбележим позитивните неща, които рано или късно ще доведат до така желаната победа.

1. Отбелязахме първи гол в шампионата и първи въобще в официален мач за отбора / род. 2001 г./

2. Срещата започна, както всички мачове от началото на сезона......първи създаваме чисти положения прад противниковата врата.

3. Дейвид Захариев безспорно е  най-бързият футболист в цялото първенство и всеки мач успява да си извоюва 3-4 положения "сам срещу вратаря".

Хронологично, от първата минута бяхме по-активния отбор и създадохме две чисти положения , които "обичайният заподозрян" Дейвид Захариев не успя да реализира. Пропуските на Дейвед не го обезкуражиха и в средата на първото полувруме той отбеляза страхотен гол, след като нахлу на скорост отдясно в наказателното поле и от 10 метра прати топката в далечният ъгъл на вратата на Ферион. Страхотен гол и страхотно начало за нас. До края на полувремето,  ферионци притежаваха топката повече, но така и не успяха да сътворят чисто голово положение пред нашата врата. Полувремето завърши с гол преднина за нас, като следва да отбележим стабилната игра на централната двойка защитници Ники Благоев и Виктор Боев.  В средата на терена, Ивана Найденова отново се бореше като лъв за всяка топка и заслужи симпатиите на непредубедения зрител.

Втората част започна с ново страхотно положение за нас. В епицентъра на събитията отново бе Дейвид Захариев, който демонстрирайки завидна бързина се измъкна от защитата и стреля към вратата за да види, как вратаря на Ферион спаси великолепно насоченият му удар. Това беше и последното смислено нещо, което сътворихме в този мач. Последваха минути, белязани от непринудени грешки и липса на каквато и да е креативност. Закономерно, ФК Ферион се възползва от това и стигна до пълен обрат. Първо, Георги Козовски сбърка фатално в защита и при една контраатака на Ферион поднесе топката "на тепсия" на границата на наказателното поле. Последва удар в десния ъгъл, който Христо Христов нямаше как да спаси. Изравнителното попадение  съвсем ни обърка и  равенствато сякаш беше максимума, който можехме да постигнем в тази среща. Дейвид се поумори, а Ивана контузи глезен и доигра последните 15 минути на един крак. Пет минути преди края, Виктор Боев неволно игра с ръка в дъгата пред наказателното поле. При последвалият пряк свободен удар, Христо Христов допусна грешка и позволи топката да мине през ръцете му и за втори път да навести нашата мрежа. Това беше краят на нашите надежди за нещо различно от загуба. До края нямахме нито време, нито футболни аргументи за да опитаме да стигнем до изравнителен гол.