U13 сложиха край на дългата серия

U13 сложиха край на дългата серия от загуби, в която ЕСФА попаднаха през месец Октомври. Възпитаниците на Красимир Бурла се наложиха с 5:3 над "София 2010" записвайки първата победа за Академията от близо пет седмици насам. На практика, изминалият календарен месец се оказа най-слабият в историята на Академията въобще, като допуснахме 12 поредни загуби във всичките си 12 шампионатни срещи. Големите не отбелязаха нито един гол в Елитната U15, малките (U13) се разписаха само веднъж срещу Миньор за 1:7, а най-малките (U9) се представиха най-добре, губейки срещите си, но в повечете случаи равностойно и отбелязвайки 7 гола в тях.

Победата на ЕСФА обаче не дойде никак лесно, въпреки че имахме териториален превес от първата до последната минута на срещата. Жълтите от "София 2010" разполагаха с един изключително бърз състезател в предни позиции, с който нашите така и не намериха начин да се справят. Още в първите минути го изпуснахме за 0:1. Хаотични и предимно индивидуални действия в предни позиции някак ни донесоха успех и Христо Янев изравни, а Боян Шабов ни изведе напред - 2:1. Бавна реакция в защита обаче позволи на символичните гости бързо да изравнят  - 2:2 на полувремето.

Втората част по нищо не се различаваше от първата. Безплоден натиск на нашите с много грешки в подаванията и опити на "София 2010" са намират с дълги подавания бързоногия си нападател. Мартин Савов все пак сполучи при една самостоятелна акция и отново ни изведе напред, само за да позволим на съперника да изравни по идентичен начин - 3:3 десетина минути преди края. В тези минути, въпреки направените смени, не изглеждахме въобще свежи и късметът и бързата реакция на Християн Иванов, изчистил топката от нашата голлиния, оставиха резултата непокътнат. Разликата дойде минута по-късно отново чрез индивидуален опит, този път на Христо Янев, който отбеляза със страховит изстрел извън пеналтерията втория си гол в срещата - 4:3. Може би най-красивият момент в срещата, с който може да се сравни само безупречната акция на нашите в последните секунди на двубоя, когато многоходова комбинация, започната отдясно, премина през Здравко Костов в средата, за да завърши с клиничен завършек на Мартин Савов отляво - 5:3. Една ценна победа за самочувствие и спокойствие. Браво, деца!

В съботния ден можем да отбележим лекото пробуждане на U15, които изиграха един нелош мач срещу "Чавдар" на стадиона в Етрополе. Допуснахме домакините да ни поведат през първата част при единственото им по-сериозно влизане в нашата половина. Като че ли, недостатъчна мобилизация и вяра във възможностите ни попречиха да вземем точка или повече от един равностоен противник. Втората част премина при поделено надмощие, но така и не се добрахме до гол - 0:1.

Най-малките ЕСФА - U9, срещнаха един от фаворитите в Шампионата - отбора на "Червено знаме" и закономерно загубиха от по-едрите и по-здрави физически противници s 0:12.

Следващия уикенд предстоят нови три срещи във всички възрасти. Чудесното ноемврийско време ще ни даде възможност за пълноценна подготовка и желаем успех на възпитаниците на Красимир Бурла и Ангел Тошев.

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689