U11 Дит Спорт - U11 Евро Старс 9:3

Точно 55 дни продължи серията без загуба на децата /род.след 2003 год/ на ФК Евро Старс. И ако първото поражение за сезона срещу ФК Национал беше напълно заслужено, то тежкото цифрово изражение от мача срещу ДИТ е меко казано заблуждаващо и не отговаря на показаното на терена. Достатъчно е да споменем, че преди началото на третите 15 минути резултата беше ..... 3:2 в наша полза, след като постигнахме пълен обрат от 0:2.

Хронологично,  ДИТ бяха по-добрия отбор през първите 20 минути и заслужено поведоха с 2:0. В средата на втората третина нашите сякаш изведнъж се отърсиха от споходилата ги скованост и заиграха като равен с рвен. В тези минути отбора показа истинското си лице и резултата не закъсня -  Мартин Савов /2004/ се разписа на два пъти , а Здравко Костов реализира трети гол за пълния обрат в наша полза. Последната третина се оказа изключително неприятна за нас. Повярвали, че вече сме си свършили работата, показахме абсолютна липса на концентрация и тактическа дисциплина и бяхме жестоко наказани. В тези 15 минути инкасирахме цели 7 гола и позволихме на съперника да си тръгне с категоричнното 9:3.

Този 15-минутен психологически срив не бива да ни отчайва, а напротив следва да извлечем само положителното от този мач,което никак не беше малко:

1./ Осъществихме страхотен обрат от 0:2 до 3:2

2./  Играхме абсолютно равностойно в 2/3 от срещата срещу една от най-качествените селекции в България.

3./ След мача много от децата плакаха, което е показателно за характера на победители който изградихме за тези по-малко от два месеца.

За да бъдеш победител, първо трябва да се научиш да губиш и нека сълзите от тази загуба бъдат едно своеобразно начало на бъдещите ни победи.

Браво деца, най-доброто тепърва предстои !!!