U11 Витоша /Бистрица/ - U11 ФК Eвро Страс 1:4

Малките магьосници от ФК Евро Старс U11 постигнаха великолепна победа и за пореден път затвърдиха възходящата линия на представянето си. Отчитайки факта, че сме абсолютни дебютанти в първенстовто, постигнатото досега се равнява на истински подвиг в мирно време. Победата днес  е особено престижна, тъй като категорично надиграхме наследниците на най-възрастният професионален футболист  в историята на футбола  БОЙКО БОРИСОВ.

По традиция започнахме мача по-добре от противника и резултата на закъсня. Капитана Деян Козовски показа защо носи лентата на ръката си и вкара със силен удар от границата на голямата пеналтерия. След гола продължихме да нападаме и пропуснахме да удвоим заслужената си преднина. Минути преди края на първите 15 минути, колективно неразбирателство между защитата и вратаря Алекс Василев доведе до гол в нашата врата и респективно изравняване на резултата 1:1. Втората част премина изцяло под наша диктовка, като в дълги периоди бяхме заключили бистричани в тяхното наказателно поле. В тези моменти се разбра, че ще трябва доста да се потрудим за да вкараме отново на великолепния в този мач вратар на Бистрица. Уви, през тази втора третина това не се случи и резултата се запази равен.

Последните 15 минути започнаха ударно за нас и за "събудилият се" Здравко Костов, който се превърна в главно действащо лице. В 32-та мин. Здравко се разписа за 2:1,  довкарвайки от голлинията след чудесен пробив и хубав удар на Деян Козовски. Минута по-късно, Здравко се измъкна от защитата и отбеляза с майсторски "боц" в долният десен ъгъл на вратата на Витоша. Този гол окончателно показа кой ще е капитана на кораба и кой ще бъде моряка на паулбата. До края на срещата треньора на ЕСФА Краси Бурла умело уби темпото и накъса играта с множество смени. Една от тях се оказа особено успешна и Тошко Недев /род.2005 г./ отбеляза своя втори гол в официални мачове за да затвърди победата ни на 1:4. Пореден хубав мач и поредни 3 точки за нашите деца. Неприятната новина дойде след края на срещата, когато се разба че стожерът в нашата защита Алек Владимиров ще отсъства от терените около 3 седмици, заради получена травма в коляното. Кураж Алек, пожелаваме ти бързо възстановяване.