Euro Stars U13 - Славия U13 1:3

Достойно представяне срещу именития ни съперник очерта края на първия полусезон за родените 2001+. Името на Славия - един от най-старите клубове в България със 100-годишна история очевидно бе внесло очаквания респект и нашите започнаха срещата с притеснение и свити сърца. Не бяха минали и две минути и Славия вече водеше след колективна грешка в отбраната ни. До почивката настроението ни остана минорно и логично инкасирахме още две попадения – 0:3.

Не знаем какво Красимир Бурла е говорил на дълъг разбор на между полувремената (нашите излязоха на терена 3-4 миути след съперника), но възпитаниците на Евро Старс излязоха мотивирани и решителни независимо от негативния резултат. Агресивна тройна смяна на Бурла едва 6 минути след рестарта на срещата изцяло затвърди чувството, че нашите не са се предали и ще търсят своите звездни мигове в двубоя. Здравко Костов, Деян Козовски и Росен Божилов замениха неубедителните до този момент Георги Митрев, Атанас Колев и Спас Димитров. Резултатът не закъсня и грешка на вратаря на Славия позволи на играещия за втори път при „големите“, 9-годишен Здравко Костов да насочи точно топката в опразнената врата – 1:3. Последваха силни минути за Евро Старс, които родиха няколко добри комбинации, а Дейвид Захариев пропусна да удвои актива ни.

„Белите“ видимо бяха намалили оборотите, но въпреки това пропуснаха няколко сериозни положения за гол, неуцелвайки вратата или отказвани от намеси на Христо Христов.
Последният съдийски сигнал дойде за да узакони превъзходството на Славия, но и да регистрира сериозния напредък, който момчетата и момичетата на Красимир Бурла демонстрираха в хода на своя първи и единствен до момента полусезон в БФС.
Аплодисменти и благодарности за емоциите, скъпи деца!