Euro Stars U13 - ОФК Костинброд U13 4:3

Двата отбора се срещнаха в директен сблъсък в за третото място в Дивизията, заето от нас преди двубоя. Домакините от Костинброд не криеха амбициите си да ни победят и изместят оттам, а равенството облагодетелстваше нашите. Наставникът ни Красимир Бурла се справи с кадровите проблеми с изненадващ ход, започвайки с дамско дуо в титулярната единайсеторка – Ивана Найденова и Марианка Йорданова. Христо Христов се бе завърнал на вратата, но не можехме да разчитаме на наказания Ники Благоев в центъра на отбраната. Забелязахме и рокада на левия фланг, където за разлика от предишната среща, Виктор Александров и Георги Козовски бяха с разменени позиции.

Започнаме със самочувстие и стандартен пропуск на Дейвид, владеехме повече топката, но костинбродци използваха всяка възможност за бързи контраатаки. При първата по-сериозна такава бяхме наказани, когато бързоногото ляво крило на съперника се отскубна от Теран Тодоров и откри – 0:1. По идентичен начин допуснахме втори гол, когато отново „увиснахме“ в дясната част на отбраната ни и ситуацията на терена изглеждаше тежка и безнадежна – 0:2 на почивката. Допънително ни натежаха поредица пропуснати шансове, в два от които Дейвид Захариев и Виктор Александров уцелиха гредите.

Не знаем какво се е случило в съблекалнята, не знаем и откъде нашите деца намериха волята и духа, с които излязоха през втората част, но само за десетина минути нещата бяха обърнати на 180 градуса. Виктор Боев бе безпогрешен отзад и вдъхна сигурност с поредица от изключително грамотни намеси, а в атака нашите сътвориха истинска вихрушка пред вратата на домакините и ПЪЛЕН ОБРАТ – 3:2! Първо Виктор Александров увенча активната си игра с мощен рейд и удар отляво, след това Калоян Наков с прекрасен удар възстанови равенството, а Дейвид бе най-съобразителен в наказателното поле и се реваншира за поредицата си пропуски. Докрая обаче имаше много време, а като че ли си помислихме, че „работата е свършена“. Последваха силни минути за Костинброд, буквално целият им отбор се изнесе в нашата половина. В този период ни липсваха най-вече опит и хладнокръвие и след като не успяхме близо минута да изчистим топката от нашата половина, бяхме наказани – 3:3. Малко преди края всичко започна отначало...

Равенството бе приемливо за нас за крайното класиране, ала без никакви сантименти Евро Старс се вдигна на поредния щурм! И резултатът не закъсня – Калата сам направи най-хубавия подарък за рождения си ден (8.Май) забивайки своя втори гол и четвърти във вратата на Костинброд – 4:3. В минутките докрая запазихме самообладание и не допуснахме сериозна опасност пред вратата ни.

Изчакахме с пълна доза адреналин последния съдийски сигнал за да посрещнем нашите деца като заслужени победители в последното ни изпитание за сезона.

Шапки долу пред нашите две момичетата – Мариaнка и Ивана, които оправдаха напълно доверието на треньора и се бориха по мъжки за всяка педя терен.

Благодарим на всички родители и приятели, благодарим на ръководството на отбора и на нашите спонсори от Saint Gobain, които ни подкрепиха от трибуните специално за този мач. Шастливи сме, че децата ни дариха с невероятни емоции и на свой ред пък се отбладариха за тази подкрепа по най-добрия начин. Щастливи сме не заради самия успех, а заради начина по който бе постигнат. Пълен кредит на респект към силата, настойчивостта, пълното себераздаване и несломимата воля за победа, които нашите деца проявиха в мач, който ще се помни!

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689