Euro Stars U13 - Миньор Перник U13 2:0

Отборът на Евро Старс постигна втора поредна победа в първенството за деца род. 2001 год. Този път надиграхме Миньор Перник с 2:0, като успеха е особено ценен, тъй като от една страна се наложихме над един традиционно силен и утвърден отбор, какъвто безспорно е Миньор, а от друга - затвърдихме възходящата линия на представянето си.

Лоши новини ни сполетяха в навечерието на двубоя. Първо, Ники Благоев отпадна от групата заради счупена при нелеп инцидент ръка, а участието на капитана Ивана Найденова до последния момент беше под въпрос, заради стомашно неразположение. Все пак, Ивана стисна зъби и загърбвайки здравословните проблеми излезе на терена за да поведе съотборниците си към втората поредна победа. От своя страна, треньорът на отбора Краси Бурла следваше да решава споходилите го кадровите проблеми в движение. Поставен под напрежение, "Тренерът"  изба най-полезните за отбора ходове и пусна Жоро Козовски като втори централен защитник. На негово място като ляв бек заигра Виктор Александров, а тази рокада се оказа особено успешна и Жоро пасна като дялан камък в сърцето на нашата отбрана. От друга страна, станахме първия отбор в първенството, в чиято защитна четворка присъстват трима  играчи със силен ляв крак. В тактически план, Спас Димитров бе върнат назад  да уплътнява средата на терена, а на негово място, бе поставен Георги Митрев, който имаше задача да подпомага в атака Дейвид Захариев. При тази нова конфигурация, отбора изигра един много добър мач и заслужено прибави три точки в своя актив.

През първото полувреме не допуснахме нито едно положение за гол пред Христо Христов, а напред търсехме развръзка, разчитайки основно на бързината на Дейвид Захариев. Наско Колев и Тери оперираха успешно по десния фланг, а Жоро Козовски беше навсякъде и покриваше огромен периметър в защита. Първият гол за нас падна в средата на полувретето . Ивана Найденова овладя една топка в средата и мигновенно пусна тънък пас в "чешка уличка" към Дейвид Захариев, който се откъсна от защитата и прати топката в мрежата на Миньор. При резултат 1:0 за Евро Старс, дойде и края на първата част. Второто полувреме започнахме пределно концентрирани, с едно наум за запазване на резултата. Все пак отново бяхме отбора, първи създал чисто голово положиние. Дейвид  излезе сам срещу вратаря, но не успя да отбележи. Малко по-късно, Захариев се реваншира и завърши хладнокръвно една наша атака. Отново в центъра на събитията беше Ивана, която пусна ювелирен пас, който задължи нападателя да вкара. 2:0 за нас!!  До края оставаха 25 минути и по всичко личеше, че ако черна котка не ни мине пътя ще отнесем трите точки на "Зоната".

Естествено, след като инкасираха втори гол, малките миньорци се активизираха и се наложи сериозно да потреперим. „В минутите до края, нашият вратар Христо Христов действаше безупречно, спаси всички положения и постигна втора поредна "суха мрежа". От своя страна, Жоро Козовски се раздаде напълно в защита и единодушно бе избран за  "Играч на мача".

Браво момичета и момчета!!! Честита победа !!! Вие сами я извоювахте на терена и я заслужихте с играта си!!! Порадвайте се на успеха и помнете, че следващата неделя всичко започва отначало.

"The winner takes it all, the loser standing small."