Euro Stars U13 - ДАФ U13 3:0

Първа победа за родените през 2001 г. в Шампионата извоюва представителният отбор на Евро Старс срещу връстниците си от академията на Пламен Марков – ДАФ. След като в две от предишните срещи (срещу Ферион и Левски-Раковски) победите ни се изплъзваха „на косъм“ и даже нелепо загубихме, този път възпитаниците на Красимир Бурла категорично достигнаха до успеха и не оставиха никакво съмнение в превъзходството си.

Забелязахме тактическа промяна в нашата постройка, като Бурла за първи път бе заложил на 4-4-2, вместо практикуваната до момента 4-5-1. От първата минута започнахме с преса по целия терен. Изнесохме играта далеч напред, в наказателното поле на ДАФ се заредиха ситуация след ситуация. Все пак първият гол не падна в самото начало, а стандартно пропуснахме няколко изгодни момента преди Спас Димитров да прояви настойчивост и да асистира за първото попадение на Дейвид Захариев – 1:0 в 18-ата минута. Едва три минути по-късно по идентичен начин дойде и второто попадение на Дейвид – Спас създаде суматоха отдясно, защитниците на ДАФ изчистиха лошо топката и Дейвид спокойно от непосредствена близост удвои.

Второто полувреме започна устремно за Евро Старс и това даде светкавичен резултат – Дейвид Захариев оформи своя хеттрик, открадвайки една топка и използвайки по най-добрия начин бързината си – 3:0. Мачът като че ли бе решен на практика, тъй като ДАФ, както и през първата част не застрашаваха сериозно нашата врата. В редките моменти, когато достигаха до стрелкова позиция, Христо Христо бе на поста си, сигурен и хладнокръвен, макар и не особено поставен под натиск. Ники Благоев и Виктор Боев също бяха внимателни в задни позиции, Ивана бе познатия боец в средата на терена (бе сменена поради контузия, дано не е сериозна!), а Георги Козовски се понрави с енергичните си действия по левия фланг, които му даваха възможност от задна позиция да се придвижвава дълбоко в половината на съперника.

Красимир Бурла използва позитивния резултат за да изпробва чрез поредица от смени нови тактически варианти. В игра се появи и Здравко Костов, голмайторът на Евро Старс (р. 2003). Всички се представиха на ниво с необходимата сериозност и мотивация. До последния сигнал държахме контрола на срещата и не допуснахме нито изненада, нито дори гол в нашата врата.

По този начин, Евро Старс (р. 2001) ознаменуваха първата си победа в историята, Христо Христов може да се гордее със своята първа „суха мрежа“. Победата е от важно значение за целия отбор, тъй като „счупихме каръка“ , който като че ли ни пречеше до вчера да печелим точки, дори и да играем добре! Честито, Евро Старс!

Благодарим на всички родители, които подкрепиха отбора в този ден и станаха свидетели на добрата игра и сладката победа на нашите деца!

Оценки за Евро Старс ФК
Христо Христов (8), Теран Тодоров (7), Николай Благоев (8), Виктор Боев (8), Георги Козовски (8), Спас Димитров (7), Ивана Найденова (8), Даниел Димитров (6), Росен Божилов (6), Дейвид Захариев (9), Виктор Алекандров (6).
В игра влязоха и Атанас Колев (7), Георги Станишев (7), Здравко Костов (6), Георги Митрев (6), Георги Василев (6), Явор Иванов и Румен Димитров. Михаил Шабани и Деян Козовски бяха също в групата за мача.

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689