Euro Stars U13 - ДАФ U13 2:1

"Големите" Евро Старс се върнаха на победната права след силна игра, много пропуски и пазене на резултата в последните минути срещу връстниците си от ДАФ.

Започнахме вихрено срещата с мисъл единствено за атака, и пропуските се заредиха. Съперникът ни трудно изнасяше топката и за дълги периоди не излизаше изобщо от собствената си половина. Гол така и не влизаше обаче и хубавото е, че Никола Николов се възползва от далеч не най-чистата ни ситуация за да открие резултата с параболичен удар - 1:0.

ДАФ се опитаха да се върнат в мача, но оголиха тила си, което бе добре дошло за бързината на Дейвид Захариев, който се откъсна от персоналния си пазач още от центъра и сам срещу вратаря не сгреши - 2:0. Заслугата бе на Виктор Боев, който неутрализира центриране на противника, сам напредна, изнесе топката и намери отлично спринтиращия ни централен нападател.

Още до полувремето можехме да водим с 3:0 след врязване на Дейвид отдясно. Нападателят ни открадна една топка, нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран, но предпочете да довърши атаката, и загубил равновесие шутира в аут.

В една от редките контри на "зелените" можехме да бъдем наказани, но главния съдия подходи милостиво към Боев, наказвайки го само с жълт картон за нарушение срещу откъсващ се нападател.

Втората част започнахме добре, с точни пасове, активна игра на Георги Козовски по левия фланг, а Ивана покриваше огромен периметър по целия терен. В тези минути създадохме две чисти положения за гол, пропуснати от Калоян Наков, който бе винаги на точното място, но стреля първо до левия, а послед покрай десния страничен стълб.

Дойде време и на ДАФ да сътворят нещо в атака и въпреки няколкото успешни намеси на Христо Христов, "зелените" върнаха един гол с прехвърлящ удар от малък ъгъл.

В последните минути изглеждахме малко притеснени и уморени, но успяхме да съхраним резултата, като дори можехме и да увеличим след комбинация между Наков и Колев отдясно, но диагоналния изстрел на Наско Колев мина до левия страничен стълб на вратата на противника.

Минимална, но напълно заслужена победа. Отборът вече придобива облик и свой собствен стил, предстои още много работа, но напредъкът е видим за всички! БРАВО на нашите деца!!!

Много снимки от мача, коментари и забавни истори, в страницата на ESFA във  FACEBOOK

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689