Euro Stars U11 - Ферион U11 4:1

Победният рейд на Евро Старс (р.2003) продължи с успех над Ферион с 4:1. Третата поредна победа на нашите ги изстреля на втора позиция във временното класиране. Енергична преса в устремното начало доведе до гол на нашият водещ реализатор Здравко Костов. Течеше 2-рата минута на мача, когато Здравко прояви настойчивост, принуди защитниците на Ферион да сгрешат, и мигновенно наказа грешката им - 1:0 за Евро Старс. Пет минути по-късно Алек Владимиров се ориентира чудесно в средата на терена и изведе Здравко фронтално сам срещу вратаря. Костов напредна и без колебание разстреля за втори път вратаря на Ферион. Малко преди края на полувремето получихме право да изпълним непряк свободен удар на около 20 метра от вратата на съперника. Боби Козарев застана зад топката и нанесе изключителен силен средновисок удар в средата на вратата, като разчиташе противников играч да докосне топката преди тя да влети в мрежата. Този играч се оказа вратаря на Ферион, който не успя да се намеси по най-добрия начин и докасна топката, след което тя се оплете в мрежата на пазената от него врата. Това значеше 3:0 за нас, а Боби Козарев отбеляза първия си гол в официален двубой с което ознаменува силната си игра от началота на сезона. Честито, Боби!

През първите 15 минути бяхме пълни господари на терена, като освен трете безответни гола, следва да отбележим и няколкото впечатляващи като техника и скорост флангови комбинации.

Втората част не беше толкова добра за нашите футболисти. Ферионци овладяха почти изцяло инициативата. Отзад бяхме притеснени, а напред не сътворявахме нищо запомнящо се. Логично Ферион върнаха един гол, плод на невнимателни действия в защита и лошо изчистване на нашият вратар Алекс Василев – 3:1. В последвалите минути, съперникът продължаваше да изглежда опасно, но Алекс Василев се реваншира с няколко точни намеси.
Третата част започна и завърши равностойно, като и в двата отбора се извършиха редица смени. Изнесохме играта няколко метра по-напред и логично създадохме няколко добри положения, които за съжаление не успяхме да превърнем в голове. Деян Козовски все пак увенча енергичната си игра с красив гол, след като открадна една топка в центъра, напредна десетина метра и нанесе страхотен удар с десния крак. Топката рикошира в двете греди и влезе в мрежата зад слисания вратар на Ферион. Този гол сложи окончателна точка на спора. При резултат 4:1 за нас дойде и края на мача. Хубава победа след дорба игра и красиви голове! Браво, момчета!