Euro Stars U11 - Атлетик 4:3

Първа победа за малките Евростарс и първа победа в официалната история на ESFA въобще записаха малките ни футболисти в ранното утро на 12 Октомври. Съперник бе лидерът до този момент в първенството – Атлетик и срещата не започна добре за нас. Първоначално сякаш се изнесохме в по-предни позиции, но Атлетик постепенно изравни играта и натисна, за да се възползва от грешка в центъра на отбраната ни и да поведе – 0:1. Нашите не се стъписаха, но до влизането на Здравко Костов в игра (12 минута) не сътвориха нещо запомнящо се в атака. Веднага след появяването си Здравко нахлу по левия фланг събирайки двама защитници край себе си, топката малко щастливо прелетя чак до другия фланг, където изскочилият Боян Шабов принуди с хитра маневра вратарят на Атлетик да го фаулира – дузпа, която капитанът Деян Козовски неубедително реализира- 1:1! Втората третина започна с натиск на Атлетик, но бързината на Здравко Костов го открои, завършвайки перфектно дълъг пас на Борис Козарев – 2:1. Малко след това Здравко бе в ролята на асистент, доставяйки чудесна топка от корнер, която Боян Шабов отклони неспасяемо с глава в далечния ъгъл – 3:1. Веднага след подновяване на играта в последната третина, отново Здравко Костов се измъкна от защитата на Атлетик, за да оползотвори настойчивостта и елегантното подаване на Деян Козовски – 4:1. Това бе всъщност и реалния резултат в срещата. След това наставникът Красимир Бурла си позволи лукса с премерен риск да изпробва някои от нашите нови попълненив и даде почивка на титулярите. Атлетик се възползваха от промяната и върнаха два гола, но това бе абсолютния максимум за тях. Първи голове и първа победа в актива на ESFA! Честито, момчета!