Euro Stars FC - Лозенец Юнайтед ФК 0:2

Нашите не успяха да вземат реванш, след като през есента загубиха с 0:3 от Лозенчани на малък терен.

Този път двата отбора излязоха под звуците на химна на ФИФА на 70-метровия терен с 5-метрови врати.

Първите минути бяха за Евро Старс. С периоди на точни подавания и много движение успяхме да задържим топката в предни позиции и да вземем териториален превес. По-острите положения обаче бяха пред нашата врата след бързи контраатаки. Защитата ни опасно се пропукваше през центъра и при третата ситуация, Атанас Колев с отчаян шпагат намери собствената си врата в опита си да предотврати нахлуване на откъсващия се централен нападател на гостите - 0:1. След гола се опитахме да променим развоя на събитията, но ще запомним един изстерел от пряк свободен удар и един бърз пробив и изстрел на Георги Козовски отляво, спасен с вещина от вратаря на Лозенец. Ивана Найденова почувства болки в глезена и напусна в средата на полувремето, Яни Кръстанов и Богомил ВЕЧЕВ бяха добре пазени от своите противници, а Даниел БАНКОВ изглеждаше изолиран в предни позиции.

Втората част започна като първата. Деян Козовски влезе с много енергия в атака, Ивана се върна на терена в по-задни позиции, но ще запомним само няколко далечни удара и пропуск на Георги Козовски отблизо. Гостите търпеливо изчакваха удобен момент за решителен удар и той не закъсня. Симеон Митев (създал ситуацията и за първия гол) подаде към Ангел Петров, той преодоля Стефан Каменски и с прецизен пас намери Кристиян ИВАНОВ, който от непосредствена близост не сгреши. В минутите докрая, Красимир БУРЛА пусна в игра някои от новите попълнения в Академията, но като че ли и физическите сили ни напуснаха и така и не намерихме път към гола.

Последният съдийски сигнал на безупречния Владимир Харизанов дойде при този резултат - 0:2.

Въпреки, че нашите възпитаници не успяха да зарадват треньора си за рождениия ден, Красимир БУРЛА сподели, "Доволен съм от играта, особено в началната част, когато бяхме свежи. На моменти си подавахме много добре и ни липсваше само агресивност в най-предни позиции. Отборът израства с всеки мач. Нещата ще се получат - бавно, с търпение, с упоритост и много труд в тренировките. Противникът ни бе изключително дисциплиниран тактически. Поздравявам колегата Кирил Иванов за мотивацията и чувството на отговорност, което е успял да изгради в своя отбор."

Наставникът на Лозенец Юнайтед, Кирил Иванов не криеше задоволството от представянето на своите. "Това е празник не само за мен, а за цял Лозенец. Втора поредна победа над ESFA, нямаме дори получен гол тук... но става все по-трудно. Личи си, че работите сериозно. Важни накрая са единствено усмивките по лицата на децата. Това е моя стимул и същевременно награда!"

Двубоят ще се запомни и с авторитетно рефериране на Владимир Харизанов. Срещата не бе никак лесна за съдията, но той допринесе за поредния детски футболен празник на "Спортна зона".