Euro Stars FC - Барса БГ 3:8

В прекрасната априлска утрин, отборите на Euro Stars и Барса БГ излязоха под звуците на химна на Шампионска лига в генерална репетиция за срещата им 11 на 11 следващата събота.

По предварителна уговорка в срещата можеха да вземат участие голям диапазон от възрасти (2000-2004) и щеше да се проведе в 3 части по 30 минути.

Красимир Бурла започна срещата с децата, на които най-много ще разчита в предстоящия турнир в Белгия във възраст U13, като само Яни Кръстанов бе оставен да помага на по-малките след това. Имаше и тактическа новина - Георги Козовски бе позициониранна десния фланг, а в ляво оперираха предимно Богомил Вечев и Виктор Александров. От самото начало нашите започнаха устремно и притиснаха съперника по целия терен. Видяхме няколко много добри комбинации, топката се движеше основно по земята и с удоволствие регистрирахме напредъка на целия отбор. Не след дълго по-добрата игра на Euro Stars се материализира. Богомил Вечев свали топката към Теран ТОДОРОВ, който я обработи много бързо и със силен удар отбеляза своя първи гол за Euro Stars. Въпреки, че трудно допускахме гостите да излизат в добри стрелкови позиции, груба грешка в защитата ни и закъсняла реакция на Захари Михайлов на вратата позволиха на Кристиян ВЕНЕЛИНОВ бързо да възстанови равенството - 1:1. Нашите обаче не се объраха, продължиха със същото темпо и мисъл и до края на третината Виктор АЛЕКСАНДРОВ откри головата си сметка за Академията след асистенция на Георги Козовски - 2:1.

Втората част излязохме с абсолютно променен състав, като в игра влязоха по-малките - 2002, 2003, тези които в Hageland Cup ще играят във възраст U11, плюс Яни Кръстанов и Даниел Банков от по-големите. Барса БГ остана в почти непроменен състав и логично наложиха превъзходството си. Кристиян ВЕНЕЛИНОВ блесна с голмайсторския си усет, отбелязвайки нови два гола, а Явор Иванов си отбеляза автогол след неразбирателство с вратаря ни - 2:4. Превъзходството на гостите бе пълно, почти всяка тяхна атака вещаеше опасност. В защитата ни цареше хаос, а в предни позиции ще се запомнят само няколко рейда на Даниел Банков отляво, които не донесоха успех.

Tретата част за Euro Stars започнаха най-новите ни попълнения. Опитът и доброто взаимодействие на играчите на противника ни обаче не им остави много възможности. Въпреки старанието и огромното желание, които нашите демострираха в тези минути, Барса БГ бе пълен господар на терена и закономерно увеличи преднината си с четири безответни гола. Десетина минути преди края, наставникът на Евро Старс върна в игра всички титуляри, които започнаха срещата. Двубоят отново придоби оспорван характер, нашите изнесоха играта в предни позиции и Георги КОЗОВСКИ успя да върне един гол за крайното 3:8.

Въпреки експериментания характер на двубоя, не можем да не поздравим нашите деца за израстването в техническо и тактическо отношение, както и децата на Барса БГ, които показаха своя голям потенциал и завидна физическа подготовка, играли с 2-3 смени пълни 90 минути.

Безупречно ръководство на главния рефер Владимир ХАРИЗАНОВ, който бе близо до всяка ситуация на терена и допринесе детският футболен празник да бъде на висота.