Euro Stars FC - Барса БГ 2:2 и 4:2

Равенство и победа записаха нашите деца срещу Барса БГ в един от запомнящите се футболни празници на "Спортна зона".

Само преди седмица двата отбора участваха в силен приятелски турнир, организиран от АМФЛ. Тогава се разминахме както в групите, така и в елиминационната фаза. Барса БГ завърши на 5-то място, а Euro Stars грабнаха "среброто" след загуба в мача за първото място от Славия. Точно Барса БГ обаче се оказа единствения отбор, победил "белите" в груповата фаза и логично подходихме с необходимия респект към "синьо-червените".

Предстояха две срещи. Първо започнаха "големите" (U13).

Euro Stars FC (U13) - Барса БГ (U13) 2:2 (1:2)
Началото бе нервно за Euro Stars, още повече, че Барса играеше по-добре и логично поведе - 0:1. Играта вървеше на приливи и отливи. Нашите бяха по-настойчиви, в 20-ата минута Богомил Вечев намери в удобна позиция Георги КОЗОВСКИ и той не сгреши - 1:1. Малко преди края на полувремето, нападател на гостите бе фаулиран в наказателното ни поле и Барса отново излезе напред след успешно изпълнена дузпа - 1:2.

Възпитаниците на Академията започнаха второто полувреме с амбиция. Владеехме повече топката, опитахме няколко интересни неща в предни позиции. Ивана Найденова пробва няколко самостоятелни акции, завършили без успех и като че ли обезверена се върна в по-задни позиции. Георги Козовски се позагуби и отстъпи мястото си на Даниел Банков. Виктор Боев се включваше активно напред, което обаче оголваше позициите ни в защита. А съперникът ни не се прибра в половината си, държеше двама или трима свои играчи в предни позиции, които бяха търсени с дълги подавания при всяка възможност. При една контраатака и суматоха в наказателното ни поле, реферът видя игра с ръка и посочи отново бялата точка. Христо ХРИСТОВ обаче усети ъгъла и самоотвержено плонжира, за да запази резултата непроменен. Това определено даде импулс в нашите редици и упражнихме сериозен натиск. Николай БЛАГОЕВ пък беше безгрешен в защитен план, което даде възможност на целия отбор да се изнесе в предни позиции. Пет минути преди края Ивана бе фаулирана в наказателното поле. Реферът Кирил Иванов видя опасна игра и отсъди непряк свободен удар. Ники Благоев чукна топката, а Ивана НАЙДЕНОВА с кинжален удар намери вратарския ъгъл точно в мястото, където се събират гредите - 2:2. За повече не истана време, въпреки, че до края възпитаниците на Красимир Бурла изглеждаха по свежия и по-опасен отбор. Още един драматичен двубой на Euro Stars, който ще се помни.

Euro Stars FC (U11) - Барса БГ (U10) 4:2 (3:0)
"Малките" започнаха на малък терен, като държим да отбележим, че още преди началото нашите превъзхождаха на ръст и години своите опоненти. Още до почивката поведохме с 3:0 след две попадения на превръщашия се в голова машина Деян КОЗОВСКИ след асистенция на Боян Шабов и самостоятелен рейд. Деян пък върна жеста на Боян ШАБОВ, асистирайки му за втория гол. През второто полувреме, малките Барса се възползваха от отпускането в нашите редици, връщайки два гола чрез Виктор Наков и Калоян Василев за 3:2, но отново Деян КОЗОВСКИ сложи точка на спора, оформяйки своя хеттрик - 4:2.

Срещите ще се запомнят още с дебютите на Иван ИВАНОВ и Христо ЯНЕВ / не Джуджето :) /, както и със завръщането на Ивайло ПОПОВ, един от първите възпитаници на Академията. Добре дошъл отново, Ивчо!