Euro Stars FC с две победи над ФК Ферион

Euro Stars FC грабна две победи над ФК Ферион в двете контролни срещи, играни на "Спортна зона" днес.

В 10:30 стартираха "големите" U13 (родени 2000 и 2001-ва година).
И двата състава изглеждаха рзалично спрямо предишните срещи. Красимир БУРЛА бе включил новите попълнения на ESFA за мача, а Валентин КОЛЕВ стартира с деца, които по-рядко попадат в титулярния състав на Ферион.

Нашите започнаха мача устремно от първата минута, движеха се бързо и комбинираха добре. Първият гол падна след изпълнение на ъглов удар отляво - Ивана Найденова центрира силно на задната греда, където Яни КРЪСТАНОВ очакваше топката и отблизо откри - 1:0. Не след дълго последва ъглов удар отдясно, този път Яни КРЪСТАНОВ изпълни, защитата на гостите се смути и състезател на Ферион отклони топката в собствената си врата - 2:0. Възпитаниците на Бурла не спряха дотук. Георги КОЗОВСКИ бе много активен в предни позиции, открадна сам една топка, напредна и завърши мощно и точно с левия крак за 3:0. Натискът на Евро Старс продължи - гол на Яни Кръстанов бе отменен за засада. Георги Козовски пък изпълни точно пряк свободен удар от голяма дистанция, вратарят не се намеси категорично и в последвалото меле Даниел БАНКОВ бе най-съобразителен - 4:0 преди почивката.

През второто полувреме някои от титулярите на Ферион се завърнаха в игра и това си пролича почти моментално. Не бяха минали и пет минути и гостите вече бяха върнали два гола чрез ДЕНИС и Николай ЛАЗАРОВ - 4:2. Малко след това падна и трети гол в нашата врата, дело на Димитър МИХАЙЛОВ - 4:3. Бе време да проличи дали психически сме подготвени за ситуацията или ще рухнем до пълен обрат. Чест прави на нашите, че не само не се стъписаха от мощния контраудар на Ферионци, но сътвориха няколко опасни акции в предни позиции, при една от които Даниел Банков разтресе напречната греда. Кулминационният момент в срещата предстоеше и за щастие той бе в наша полза. Георги Козовски бе фаулиран на около 18 метра диагонално отляво на нашето нападение. Ивана НАЙДЕНОВА застана зад топката и нанесе параболичен удар с невероятна сила и точност в близкия вратарски ъгъл - 5:3. До края остана време само за още един гол на "Ферион". Николай МИТЕВ оформи крайния резултат в този динамичен и емоционален двубой - 5:4

ЯНИСЛАВ КРЪСТАНОВ 8

Бе ред на "малките" U11 (2002, 2003 и 2004-а). По предварителна уговорка срещата се игра по 7 души с времетраене - три третини по 15 минути.
Двубоят започна като копие на мача между големите. Нашите започнаха мотивирано, с много концетрация и желание. Точно енергичните действия в атака ни дадоха териториално предимство. При една от първите атаки Калоян Милтенов намери Деян КОЗОВСКИ и той не сбърка сам срещу вратаря - 1:0. Изглеждахме добре в предни позиции, но в защита се пропуквахме в средата и на крайните ни защитници неведнъж се налагаше да помагат на централните. При поредната опасност Атанас Колев изпревари нападателя на гостите и върна топката към вратаря, но Венелин Велинов не съобрази, че няма право да хваща топката с ръце. Ферионци се възползваха на 100% от непрекия свободен удар - 1:1. Малко след това настойчивостта на Деян КОЗОВСКИ бе възнаградена - Деян сам пресира и открадна една топка, напредна и безпощадно заби за 2:1.

Втората част нашите започнаха спокойно. Атанас Колев тръгна сам от собствената половина, напредна дълбоко и когато очаквахме удар, той реши да подаде и достави перфектна топка на дебютиращия днес - Илиян БОЖКОВ, който със завидно хладнокръвие вкара за 3:1. Последва отпускане и хаос в редиците на Евро Старс и само за 3 минути резултатът отново бе равн - 3:3 след голове на  Венцислав ГОРНЕНСКИ и Митко ГЕОРГИЕВ. До края на третината ще запомним само как горната греда на гостите се разтресе заплашително след удар на Явор Иванов от пряк свободен удар.

Третата част започна с редуване на атаки пред двете врати. Били Балканлиев зе мястото на Явор Иванов в средата на защитата ни. Деян Козовски продължаваше да пресира в предни позиции. Умората от големия терен започна да се усеща. Няколко пъти гостите бяха близо до гола, дори вкараха, но за щастие имаше сигнал за засада. Малките ни футболисти обаче показаха големи сърца. Отбраняваха се хаотично на моменти, но си помагаха и при всяка възможност атакуваха. При една мощна атака отляво започната от Илиян Божков, продължена от Деян Козовски и грешка на вратаря, Кристиян ИВАНОВ отбеляза първия си гол за Академията след чудесно пласиране и силен удар в целта - 4:3.