Euro Stars FC с второ място на престижен турнир!

По покана на АМФЛ, Euro Stars се включи блестящо в перфектно организиран турнир с участието на ЦСКА, Славия, Миньор Пк, ДИТ, Барса БГ, Костинброд и любезните домакини от Ферион.

Нашите момчета попаднаха в група с ЦСКА, Ферион и Миньор Перник.
Първата ни среща бе срещу добре познатия ни съперник – Ферион. В четвъртък на наш терен бяхме победили трудно с 4:3, но сега излязохме пределно мобилизирани и с голове на Деян КОЗОВСКИ (2) и Илиян БОЖКОВ (2) не оставихме шансове на противника. Летящ старт – 4:0!

Във втората среща се изправихме срещу гранда ЦСКА. Смутени и колебливи от името на съперника, допуснахме ранен гол – 0:1. Не знаем какво е казал Красимир БУРЛА на своите възпитаници на почивката, но каквото и да се кажем ние, ще бъде малко, за да опишем характера и мъжеството, който нашите малчугани проявиха след това. С два гола на Деян КОЗОВСКИ след две асистенции на Боян ШАБОВ, нашите обърнаха резултата и отприщиха вулкан от емоции на трибуните – 2:1. Футболният колос бе на колене!

С осигурено първо място в групата, Евро Старс излезоха отпуснати срещу Миньор Перник. Получиха бърз гол, не бе минала и минута за 0:1. До края така и не намерихме верния път към вратата на малките „миньори“. Умората вече ясно си личеше в нашия лагер. Имахме на разположение едва две резерви.

Като лидери в Група А на турнира, се изправихме на ФИНАЛ за 1-ВО МЯСТО срещу лидера в Група Б – отбора на Славия. Започнахме респектирани и бързо получихме гол – 0:1. Въпреки, че вече се бяха раздали докрай, нашите успяха да изравнят чрез Боян ШАБОВ – 1:1. „Белите“ обаче бяха по-свежи, възползваха се от почти всяка индивидуална грешка в нашите редици и до почивката поведоха – 1:2. През втората част се опитахме да обърнем поредния столичен гранд, но нямахме физическите сили, необходими за това. Славистите методично наложиха превъзходството си и след две нови наши грешки и бърза контраатака заслужено триумфираха – 1:5.

Пълен респект към Красимир БУРЛА и възпитаниците му, които за малкото време, които имаха от създаването на ESFA, показват сериозен напредък, воля и мъжество!

Не бива да изпадаме обаче в еуфория. Отборите, които срещнахме, бяха с по-ниска средна възраст от нашия. Показахме и доста слабости, предстои много много работа, но не можем да не кажем едно ГОЛЯМО БРАВО на нашите деца с големи сърца!

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 785
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 864
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 463
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 804
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 721
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 702
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 811
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 691