Euro Stars FC с втора загуба от ФК Ферион

В хладната февруарска вечер малките футболисти на Евро Старс и Ферион (родени 2001+) стъпиха на терена на "Спортна зона" в поредна контрола под звуците на химна на FIFA.

Предпоставките за футболен празник бяха налице и децата веднага се включиха с хъс и себераздаване.

След равностойни първи минути, неразчетено излизане на вратаря на ESFC, Захари МИХАЙЛОВ позволи на "Ферионци" да открият резултата с точен параболичен удар на Даниел КАМЕНОВ - 0:1. Домакините се стъписаха и в следващите минути допуснаха няколко мелета и корнери, при които голът висеше на косъм. В следващите минути в предни позиции за Евро Старс ще се запомнят два пробива на Георги КОЗОВСКИ по лявото крило и един пробив на Атанас КОЛЕВ, в който не му достигна бързина и смелост да завърши атаката. Гостите диктуваха събитията, почти всяка тяхна атака вещаеше опасност и логичното не закъсня - този път Николай МИТЕВ бе най-съобразителен и отблизо покачи на 0:2. Нашите опитаха да изнесат играта в предни позиции и след изпълнение на тъч и недобре изчистена топка от Ферион, Яни КРЪСТАНОВ изскочи сам зад защитата и върна интригата в мача, хладнокръвно прехвърляйки вратаря - 1:2.

Началото на второто полувреме бе най-интересната част от мача. Двата отбора се откриха и се редуваха атака след атака пред двете врати. Най-доброто положение за Евро Старс се откри, когато Боби СТОЯНОВСКИ се пребори за една топка в предни позиции и Ивана НАЙДЕНОВА с нисък диагонален шут потърси десния ъгъл на вратата, но вратарят на гостите спаси. В тези минути си помислихме, че резултатът може да бъде изравнен, но Йордан КОСТОВ майсторски отигра своето най-добро положение в мача, заблуждавайки трима наши защитници за 1:3. Малко след това, капитанът на Ферион Николай МИТЕВ окончателно сложи точка на спора и увенча класната игра на Ферион с четвърти гол - 1:4.

Един красив и емоционален мач, ръководен вещо от рефера Явор ПОПТОШЕВ, които допринесе за духа на феърплей, с който децата започнаха и завършиха срещата.