Euro Stars (U13) - Миньор Перник (U13) 0:2

Евро Старс U13 излязоха срещу Миньор Перник с много къса резервна скамейка. Важни постове бяха вакантни, в средата на отбраната ни липсваше Виктор Боев, а в предни позиции – голмайсторът ни в предишния двубой, Никола Николов. Прекроеният състав на Красимир Бурла включваше четирима състезатели от по-долна възрастова група – Атанас Колев, Билян Балканлиев и Явор Иванов, а по-късно и Георги Василев. Кадровите проблеми не свършиха дотук и в 20-ата минута загубихме и основния ни голмайстор, Дейвид Захариев, който бе контузен от играч в жълточерно и лекарският екип не му позволи да продължи срещата.

Всичко това не трябва да звучи като оправдание, тъй като миньорци започнаха и завършиха срещата, превъзхождайки ни не само като качества, но и като дух и организация. Съперниците ни разполагаха с двама много бързи нападетели и енергични халфове, които постявяха трудни за решаване ребуси пред нашата защита.

На този фон щастливо завършихме 0:0 на полувремето, като при повече шанс дори можехме да водим в резултата след като Дейвид (докато беше в игра) уцели напречната греда в 15-ата минута, а в 33-ата минута Ивана Найденова от удобен пряк свободен удар шутира над вратата. Георги Козовски (отново последен в защитата ни) се бореше мъжки с по-бързите нападатели на Миньор, Ники Благоев бе преодолял първоначалното си притеснение, Виктор Александров опита няколко рейда. Ивана, Тери и Станислав Григоров не си взаимодействаха по най-добрия начин в центъра, но успяваха да противодействат прилично на противника в тази зона. Притеснението идваше от факта, че на практика нямахме десен фланг, където Атанас Колев бе изключително пасивен, а Явор Иванов грешеше топка след топка.

Точно от тази зона тръгна първата голова атака на Миньор, десетина минути след подновяване на играта, последвана от неразбория в центъра на защитата ни, където покрихме засадата на нападател в жълто, останал очи в очи с Христо Христо и от непосредствена близост резултатът бе открит – 0:1. Вторият гол за миньорци дойде закономерно този път след силен и добре насочен нисък удар и бе последван от поредица изгодни положения, в които топката по чудо не влезе отново във вратата ни. Смените, предприети от Бурла, не промениха особено ситуацията. Георги Станишев и Стефан Арсениев (поздравления за "сухата мрежа" за Стефчо!) се включиха на нивото на целия отбор, а последният възможен ход с преминаването на Жоро Козовски на върха на атаката, ни донесе бързина и раздвижване в предни позиции и няколко интересни пробива отляво, при един от които Виктор Александров надбяга почти цялата защита, но стреля в тялото на противниковия вратар.

Въпреки загубата, нашите деца остават в много добра позиция за атака на първото място в групата преди важния сблъсък със стария ни познайник Ферион, а всички участници днес заслужават рспект за това, че бяха отговорни, на линия и готови да защитават емблемата на клуба, за разлика от отсъстващите за мача свои съотборници.

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 785
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 865
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 463
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 804
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 721
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 703
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 811
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 691