ESFA (U8) - Ферион (U8) 2:9

Най-малките Евростарс изиграха своя първи двубой срещу "Ферион" на един от терените на комплекс "Гриин Спорт". Двубоят регистрира огромен интерес, като над 50 родители и деца станаха свидетели на първите истински стъпки във футбола на сладурковците.

Наставникът Красимир Бурла започна и завърши срещата, разчитайки на Илиян ГЕЧЕВ (на вратата), Кристияно ЦЕНОВ, Денис ЦВЕТАНОВ (капитан), Николай ЦЕНОВ и Цветин ПЛАМЕНОВ. Нашите логично загубиха от по-обиграния и далеч по-мощен физически съперник, още повече, че изиграхме целия двубой без смяна.

Противно на очакванията, първите две голови атаки бяха за нас, но постепенно отборът на домакините взе териториален превес и го превърна в три гола, както завърши първата от трите части - 0:3. Веднага след почивката най-мъничкият в нашия отбор - Цветин Пламенов (5 г.) намери мрежата на "Ферион" , и по този начин Цеци се превърна в първия голмайстор на тази формация на ESFA.

Ферионци обаче методично налагаха волята си и набързо възстановиха и увеличиха преднината си. Въпреки това, ясно се забелязваше, че нашите малчугани се стараят да спазват треньорските указания, като Денис и Кристияно действаха в дефанзивен план а Цеци и Ники гледаха повече към вратата на противника. Илиян бе безстрашен на вратата и само липсата на концентрация го правеше уязвим. В тези минути малчуганите за ESFA успяха да изнесат топката малко по-напред и Ники Ценов се възползва по най-добрия начин, откъсвайки се от последния защитник в оранжево и стреляйки силно и точно за 2:7.

В последната част играта се накъса, умората в нашите редици се натрупа и домакините отбелязаха още 2 гола за крайното 2:9.

По предварителна уговорка между треньорите, независимо от резултата, след края на срещата се биха и дузпи, които допълнително повишиха адреаналина.

Благодарим на всички росители, които подкрепиха отбора! Благодарим на батковците и каките от ESFA (U14), които бяха намерили време и окуражаваха непрестанно малките си "колеги". Благодарим на наставникът на "Ферион", Георги Борисов и неговите възпитаници за коректната игра и гостоприемството и едно голямо БРАВО! за нашите най-малки футболисти, които ни дариха с безброй усмивки и положителни емоции.

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 785
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 865
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 463
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 804
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 721
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 702
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 811
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 691