ESFA (U14) - ФК Спартак 1933 (U14) 6:2

Трета победа от четири срещи ни върна на победната линия в Шампионата на U14.

Този път Виктор Боев с капитанската лента изведе съотборниците си срещу третия във временното класиране - Спартак Подгумер на стадион "Конелиано". Дейвид Захариев не изчака и една минута за да оплете топката в мрежата на гостите, наказвайки груба тяхна грешка в защита, а малко след това бързоногият ни нападател удвои резултата и головата си сметка в мача.

Отбелязахме страхотно начало и игра на нашите в тези минути - с много движение, точни пасове и футболна мисъл.

В средата на полувремето обаче отпускането бе вече факт, а "спартаковци" се окопитиха и логично върнаха един гол, за да посеят семето на съмнението в успешния изход на двубоя. За щастие Калоян Наков бе съобразителен и точен с чудесен изстрел отдалеч минутка преди края на полувремето - 3:1.

Второто полувреме започна както първото. Този път даде резултат бързината и непимиримстта на Влади Иванов, който открадна една топка в неговата зона, напредна светкавично по десния фланг и от малък ъгъл покачи на 4:1. Бе ред и на левият ни фланг да материализира преимуществото си и Виктор Александров се разписа след асистенция на Калоян Наков - 5:1. Малко след това пък Александров нахлу мощно по същия ляв фланг и джентълменски сервира в центъра на Ивана, която финтира изпречиия се пред нея бранител и стреля неспасяемо за 6:1.

Последва отново отпускане в едиците ни, защитниците ни се поувлякоха в атакуващи действия и след недобре преценено излизане на Христо Христов, гостите ни върнаха още един гол - 6:2.

Докрая се отличихме единствено с пропуски, като Дейвид, Жоро Козовски, Наско Колев и Ивана можеха да направят резултата двуцифрен в наша полза, но липса на концентрация и шанс им попречиха да го сторят.

В крайна сметка станахме свидетели на един интересен двубой, в който ESFA диктуваше събитията на терена отначало докрай, а в дълги периоди показахме стойностен футбол, достоен за искрени аплодисменти! Браво, деца!

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 785
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 864
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 462
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 804
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 721
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 702
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 811
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 691