ESFA (U14) - ДАФ (U14) 6:1

Убедително начало на сезона за ESFA, след силна игра и изразителна победа като гост в първата среща от Шампионата на БФС.

Влязохме в двубоя като фаворити, тъй като в досегашните ни две срещи срещу този съперник бяхме инкасирали две победи - 3:0 (27.Окт.2013) и 2:1 (27.Апр.2014). Притеснявахме се да не подценим отбора на ДАФ, но за щастие това не се случи. От първата до последмата минута диктувахме събитията на терена и не оставихме какпа съмнение в превъзходството си.

И все пак трябваще да се потрудим здраво, особено за първия гол, който падна едва в 22-ата минута, след като Виктор Александров намери Дейвид Захариев, той овладя в дъгата пред пеналтерията, напредна 4-5 метра и стреля точно за 0:1. Преди това Дейвид също имаше своите шансове, но защитниците на ДАФ умело го оставяха в засада или покриваха бързите му набези.

Вторият гол падна малко след това след чудесно центриране на Виктор Александров от ъглов удар, което максимално затрудни "зелената" защита и в безизходицата тя си отбелязоха автогол - 0:2.

В тези моменти домакините от ДАФ изглеждаха притеснени, рядко поглеждаха към нашата врата и работата на Христо Христов на вратата бе сведена до минимум. За нещастие, едно статично положение (пряк свободен удар на повече от 20 м диагонално от нашата врата) бе превърнато в гол и като че ли върна интригата в мача - 1:2.

За щастие, мигновено върнахме разликата от два гола, след като Калоян Наков асистира на Дейвид за второто му попадения в двубоя - 1:3. Малко след това Виктор Александров бе настойчив и бърз, догони една неочаквана топка на левия фланг, която хладнокръвно превърна в гол - 1:4, а точно преди последния сигнал за първата част отново Виктор бе най-находчив и наказа грешка на "зелените" за 1:5. По този начин се оттеглихме с комфортна преднина от 4 гола на почивката.

През втората част, наставникът на ESFA, Красимир Бурла прекрои състава с включването на всички резервни футболисти, запазвайки боеспособността на отбора и цялостната игрова идея. В тези минути новото попълнение Владислав Иванов, който бе навъртял сериозен километраж през първото полувреме, показа своя потенциал, подлагайки на непрестанен тормоз защитата на домакините. Влади майсторски изработи дузпа, която капитанът на ESFA, Ивана Найденова безпощадно превърна в гол и сложи точка на този, колкото интересен, толкова и важен сблъсък на старта на сезона.

Благодарим на всички наши деца за приятни емоции и им желаем да са през целия сезон здрави и усмихнати, както в тази есенна утрин на стадиона!

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689