ESFA (U14) - ДАФ (U14) 1:1

Това бе четвъртата среща между двата отбора в тяхната млада история, като в предишните три винаги успехът бе спохождал нашите - 3:0 и 2:1 през миналия сезон и 6:1 в първата среща от настоящия Шампионат. Станахме свидетели на интригуващ, но не особено качествен сблъсък, в който нашите видимо отстъпваха физически пред снажните бранители на гостите. През цялата първа част бяхме разпилени, трудно си подавахме топката и рядко излизахме на удобни позиции. Може би единствената ни по-смислена атака бе спряна заради странна засада, която не позволи да бъде зачетено попадението на Калоян Наков. Гостите рядко контраатакуваха, но успяха да накажат колективна грешка в центъра на защитата ни и откриха - 0:1.

Последваха няколко безрезултатни мелета и на почивката се оттеглихме с гол пасив. Втората част започнахме устремно, Виктор Боев се изнесе в предни позиции и само след 5 минути се реабилитира, отклонявайки с глава центриране на Станислав Григоров. Възстановили бързо статуквото, се впуснахме още по-масирано в атака - хубав удар на Стани от фаул бе много близо до целта, а най-красивият момент в мача бе удар от воле на Виктор Александров отляво, спасен от вратаря на ДАФ.

В крайна сметка, защитната тактика на ДАФ успя и равенството може би е реално отражение с оглед играта на двата отбора. Още повече, че макар и прибрани в своята половина, "зелените" също имаха своите шансове и вместо ние да отбележим, можеха да го сторят те.

След този мач, ЕСФА продължава да е лидер в класирането със 17 точки от 5 победи и 2 равенства. Точно толкова има и втория - Ботев 57, но с по-лоша голова разлика и мач повече.

Предстои ни гостуване на Банкя в неделя и отложена среща с третия в класирането - БМ Спорт

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 785
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 864
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 462
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 804
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 721
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 702
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 811
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 691