ESFA (U14) - БМ Спорт (U14) 1:0

Майсторска победа над корав съперник извоюваха Евростарс днес!

Знаехме предварително, че съперникът няма да се предаде лесно и излязохме в "пълна бойна готовност". Още от първите минути заложихме на атаката, но жълто-черните бяха групирани добре и не ни оставяха чисти шансове.

Първата сериозна опасност бе изненадващо за гостите, но остро центриране отдясно на защитата ни бе пресечено с вещина от Христо Христов. В офанзивен план обаче фланговете ни започнаха осезаемо да доминират - Виктор Александров имаше сериозен и бърз персонален пазач отляво, но успяваше да печели територия заедно с енергията на Жоро Козовски зад гърба си. Влади Иванов на другия тъч бе по-изолиран, но сам успяваше да тормози защитата на гостите. Точно отдясно започна и ситуацията за гола, в която Дейвид Захариев получи една топка, с борба спечели необходимото му време и пространство и намери перфектно Калоян Наков, който отблизо реализира хладнокръвно за 1:0.

Добро начало и настроение заедно с въздишка на облекчение!

До края на полувремето ще запомним още една чудесна атака отдясно, в която Влади Иванов прибърза с удара и не намери целта. Дейвид пък бе "уловен" няколко пъти в засада. Хубаво бе, че в средата изглеждахме свежи - Ивана и Станимир Григоров действаха със самочувствие, а Виктор Боев и Ники Благоев бяха буквално безгрешни отзад.

Втората част излязохме привидно спокойни. Не се прибрахме да пазим резултата, продължихме да търсим втори гол (който щеше да приключи интригата с оглед на силите на терена), но не сполучихме. Пропуснахме няколко шанса, в основата на които бяха отново "крилата" Виктор и Влади, а съперникът предпочиташе дълги подавания напред, които в по-голямата си част излизаха в аут или ставаха лесна плячка за Христов. Все пак и двата отбора си отбелязаха по един гол, но и двата бяха отменени заради засади.

До края на срещата имаше мъжка борба, но умората натежа и в двата лагера и ще запомним неоползотеорените възможности за атаки отдясно, където Влади Иванов бе оставян съвсем сам в дълги периоди, но пасовете към него бяха редки или биваха пресичани. Като цяло с внимание и подсигуряване "биехме" противника по целия терен, а Красимир Бурла подходи също твърдо, правейки "уж" дефанзивни смени, но запазвайки и дори увеличавайки нападателната мощ на формацията.

Ще запомним и невъздържания треньор на БМ Спорт, който разчиташе предимно на реплики към съдиите и заплахи към своите футболисти. Играта дори бе прекъсната, за да бъде официално предупреден от главния съдия за отстраняване от срещата. Чест прави на малките възпитаници на БМ Спорт, че не се поддадоха на неговата философия и изиграха двубоя с достойнство и докрай в духа на феър-плей. Децата и от двата отбора най-добре усещаха това и можете да видите на не една и две снимки спортменския дух, който властваше в противовес на настроението на наставника на гостите.

Какво да кажем за нашите? Само суперлативи и едно голямо БРАВО! за спортменството и мъжката игра!

И едно напомняне - истинските битки тепърва са пред нас и още в неделя ни чака още по-тежък двубой... Успех, деца! Продължавайте все така - с дух, себераздаване, уважение към съперника и приятелство между Вас!

Не сучайно мъдрите българи са казали: СГОВОРНА ДРУЖИНА - ПЛАНИНА ПОВДИГА!

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810