ESFA (U12) - Велбъжд (U12) 2:5

Приземихме се бързо след първата ни шампионатна победа преди седмица срещу Люлин (6:3).

Поведохме с 1:0 след объркване в редиците на кюстендилци и находчив и бърз рейд на завърналия се след лятната травма капитан Деян Козовски. Не след дълго, грешка в центъра на защитата ни причини изравняване - 1:1. Мартин Савов в едно от редките си скоростни включвания по левия фланг изработи втория гол за нашите, стигайки до аутлинията и центрирайки остро по тревата към Боян Шабов, който не сгреши - 2:1. Дори и в тези минути обаче не изглеждахме добре на терена. Витаеше безпокойство и страх, изнасяхме топката единствено с дълги подавания. Енергията на Кико Иванов бе буквално смачквана в средата на терена от високите и силни кюстендилци, които хитро го събаряха секунди след овладяване на топката. За съжаление Велбъжд изравни, а и поведе до края на полувремето след наши грешки в дефанзиван план - 2:3.

Втората част започна с привиден ентусиазъм в нашите редици, но като че ли не разполагахме с футболни аргументи да се върнем в мача. Нови грешки в отбраната позволиха на съперникови футболисти нееднократно да излязат на стрелкови позиции, и на два пъти те не сгрешиха за да оформят крайното 2:5. В отговор предложихме плахи атаки и много борба и хаос в защита.

Остава съжаление за пропуснатия шанс да победим противник, който вече сме побеждавали в тази възраст (точно преди една година - на 19.10.2013 бяхме победили Велбъжд с 3:0), но следва да отбележим трезво, че не бяхме по-добрия отбор днес.

Сезонът е дълъг обаче, силните мачове и добри резултати са пред нас!

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 786
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 865
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 463
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 805
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 722
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 704
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 812
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 693