ESFA (U12) - БМ Спорт (U12) 0:2

В контролна среща "малките" Евро Старс загубиха от връстниците си от БМ Спорт с 0:2 във формат Футбол 9.

Двубоят се игра пред повече от 50 зрители на "Спортна зона".

В отсъствието на капитана Козовски и голмайстора от миналия сезон, Костов, Красимир Бурла започна с интересен състав, включващ "старите пушки" Ваклинов, Владимиров, Коджабашийски, Хр. Иванов, Шабов, Янев и Савов, и две от летните попълнения - Кирил Иванов (2004) и Йоан Алексов (2005).

По предварителна уговорка, срещата се игра в три части по 15 минути, и в този си вид Евро Старс стартираха уверено и натиснаха енергично още от началото, но гол така и не влезе през първата част. С пропуски се отличиха всичките ни офанзивни футболисти, а вратарят на гостите определено показа класа, която допълнително респектира нашите.

През втората част се включиха Бранков, Димитров, Уилямс, но и те не успяха да превземат вратата на гостуващия тим, като единствено Коце Димитров впечатли с атрактивни отигравания на десния фланг. Постепенно Бурла изцяло прекрои състава с включването на Господинов, Пенков, Козарев, Каравелов, Хр. Гечев и Пангев на вратата, давайки поле за изява на всички футболисти, на които ще разчита за дългия предстоящ Шампионат.

В тези минути си пролича липсата на летни тренировки и игрова практика у нашите на терена, докато съперникът бе направил съвсем леки корекции в своя състав, изглеждаше свеж и все по-опасен, и логично поведе в резултата след добре изиграна контра - 0:1. Нямахме необходимия потенциал за обратен удар и малко преди края БМ Спорт удвоиха преднината - 0:2

След срещата, наставникът на ESFA, Красимир Бурла, сподели, че въпреки загубата, това е една от най-полезните контроли за него, тъй като е успял да оцени физическото и функционално състояние на основните футболисти в тима, както и да види как новите попълнения се справят с напрежението в "истински мач" - "Най-трудното е да се обясни на децата, че резултатът тук не е важен. Важно е да се забавляват и да свикват с покачващия се адреаналин по време на всяка среща. Усещам сериозна разлика межди тези, които участваха в подготвителния лагер през Август, и тези, които бяха откъснати от клубния живот през лятната пауза.", добави Бурла.

Очакваме с нетърпение програмата на БФС, която трябва да бъде оповестена тази седмица. По предварителна информация, Шампионатът трябва да започне в уикенда 20-21 Септември.

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 800
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 809
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689