100-процентова успеваемост за ЕСФА

Формациите на ЕСФА регистрираха 100-процентова успеваемост в изминалия уикенд в Шампионатите на БФС.

Тон дадоха най-малките още в Събота в Първенството по Футбол 5. Поведохме в началните минути на коравия тим на "Марек" с гол на Денис Цветанов. В камерен състав, без нито един резервен състезател на скамейката, удържахме крехката преднина до последните 3 минути на двубоя, когато съперникът изравни. Още с изпълнението на центъра обаче, Денис заби втория си гол, оставяйки гостите от Дупница безмълвни и без време за реакция - 2:1. Браво момчета!

В Неделя, родените 2003+ излязоха без алернатива, освен победа срещу ФК "Обеля" в похода си към първото място в групата. Като че ли напрежението бе в повече, и въпреки няколкото добри възможности за гол, първото полувреме завърши без голове. Треньорът Калоян Георгиев нанесе някои корекции през антракта, които почти мигновено донесоха резултат. Два гола на влезлия след почивката Веселин Замфиров охладиха амбициите на гостите за нещо повече от почетна загуба, удължавайки серията на отбора без допусната загуба на 12 срещи (последната бе на 25.09.2016) и регистрирайки трета поредна победа без допуснат в нашата врата гол. Забележително постижение! Браво, момчета! (втори път)

От съвсем друга позиция влязоха в срещата Юношите младша на ЕСФА - с три поредни загуби и непознаващи вкуса на победата от септември 2016, нашите се изправиха срещу добре играещия отбор на "Пирин 2001". Началото също не бе обещаващо - след като имахме лек териториален превес, в 20-та минута оставихме централният нападател на гостите "очи в очи" с нашия вратар и той не сгреши - 0:1. След почивката наставникът Валентин Колев, очевидно бе взел сериозни мерки, тьй като отборът излезе буквално преобразен. Борислав Борисов украси силната си игра с изравнителен гол за 1:1, а малко след това Калоян Миронов напълно обърна резултата - 2:1. Докрая на срещата съперникът имаше едно единствено положение, в което уцели гредата от пряк свободен удар, а нашите превъзхождаха тотално и се разминаха с 3-4 попадения и иразителен резултат. Една чудесна победа, за която всеки даде своя решаващ принос. Браво, момчета! (трети път).

Като регистрираме и служебната победа с 3:0 над отказалия се "Атлетик 11" в Градското първенство, този уикенд ни донесе 4 победи от 4 срещи, което показва, че зимната пауза "не е проспана" от състезатели и треньори и усилият им закономерно водят до резултати на терена.

Сезонът е дълъг, предстоят още много битки и тепърва възпитаниците на ЕСФА ще доказват своите качества! Успех, момчета!

Още снимки в страницата на ЕСФА във Facebook.

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689