Юношите на ЕСФА без късмет и без точка през уикенда

И двете формации на ЕСФА претърпяха загуби в срещите си през уикенда.

БФС (Юн.Мл. ГРАДСКО) "Атлетик 11" - ЕСФА 7:3

В Събота, на трудния терен в кв. "Бенковски" участващите в ГРАДСКОТО първенство започнаха ентусиазирано визитата си на "Атлетик 11". Още в първите минути Фатих Гюнер се оказа сам срещу вратаря, но стреля в него, а в ответната атака мощният централен нападател на домакините (за когото така и не намерихме противодействие през целия мач) откри за 0:1. Последваха силни минути за нашите, в които Оги Любомиров излъга цялата защита на "Атлетик" за да стреля в ръцете на стража им, а Мартин Гълъбов не намери празната врата буквално от 5 метра. Вместо това дългите пасове на домакините вършеха отлична работа и само за три минути инкасирахме нови три гола. Себеотрицанието на Виктор Боев и енергичността на Емилиян Павлов в тези минути съвсем не бяха достатъчни. Рокадите в защитния ни вал, предприети от наставника Валентин Колев, сякаш стабилизираха зоната, но получихме още едно попадение, а след почивката резултатът набъбна до 0:7... като че ли от нищото.

Резултатът очевидно не отговаряше на разликата в играта и пръв да поправи тази аномалия се нае капитанът Виктор Боев, завършил самостоятелен рейд през центъра с клиничен удар с левия крак. Малко след това Виктор асистира на Божидар Георгиев за 2:7, а последният сам удвои головата си сметка минути по-късно, за да направи загубата ни по-лека - 3:7.

БФС (Юн.Мл. ЗОНА) "Пирин 2001" (Блгр.) - ЕСФА 2:1

Двата отбора се хвърлиха в люта битка от първата минута на срещата. Домакините от Благоевград изглеждаха по-мобилизани през първата част, владееха повече топката и като че ли закономерно поведоха след бърза флангова атака отдясно, която ни завари неподготвени. В самия край на полувремето Данчо Костов се възползва от несигурността на противниковия вратар и с мощен изстрел възстанови равенството, прилагайки заучено изпълнение на ъглов удар.

През втората част на преден план изпъкнаха физическите сили, тъй като и двата отбора бяха останали с човек по-малко заради изгонени състезатели - капитанът ни Гуглев се бе замесил в наглед безобидна разправия, наказана пресилено с два червени картона - по един за двата тима.

Определено има за какво да съжаляваме в тези минути, тъй като на два пъти бяхме много близо до гола, хитър прехвърлящ удар на Милош Спасов бе избит от гол-линията, рейд на Боби Георгиев по чудо не завърши с гол, пробвахме и 2-3 удара отдалеч. Домакините отговориха с няколко корнера и два поредни удара, спасени майсторски от Яни Соколов.

Когато виждахме, че си тръгваме поне с точка от Благоевград, един полуудар-полуцентриране ни завари неподготвени и топката посети за втори път мрежата ни. В оставащите две-три минути все пак имахме своя шанс, при който Виктор Александров прибърза и прати топката над вратата от изгодна позиция.