Юношите губят, децата с победа, най-малките с равенство

В различна светлина се представиха формациите на ЕСФА през изминалия шампионатен уикенд на БФС.

U8: ЕСФА - "Олимпия" 5:5
Началото не бе никак лошо и тон дадоха най-малките (р.2008). Дълго време се виждахме победители в срещата с "Олимпия", водейки с 4:1, а в последствие и с 5:3. Умората от късата ни резервна скамейка си каза думата и в самия край на двубоя допуснахме изравняване, за да завършим 5:5. Независимо от изпусната победа, няма как да не отбележим напредъка на най-малките ЕСФА и сме длъжни да им благодарим за емоциите, които ни създадоха в съботната сутрин със своята смела и сърцата игра!

Юн.Мл.ГРАДСКО: "Ботев 57" - ЕСФА 2:0
Вяло начало и индивидуални грешки в отбрана ни поставиха в ролята на догонващи още до почивката. "Злото никога не идвало само" и един от основните ни състезатели, Станислав Григоров бе контузен и принудително заменен. Все се надявахме, че нещо ще се промени, още повече че срещу нас бе последния отбор във временното класиране с едва 3 отбелязани гола във всичките си срещи до момента. Това така и не се случи, въпреки направените промени през втората част за да регистрираме един от най-слабите мачове на ЕСФА, който час по-скоро трябва да забравим.

Деца Б (2003): ЕСФА - "Конелиано" 5:2
Най-стабилно представящата се формация на ЕСФА до момента, продължи да ни доставя положителни емоции и този уикенд. С много настроение, с фантазия и майсторство нашите не оставиха никакви шансове на съперника. Резултатът бе открит с гол - красавец на Веселин Замфиров. Стилиян Викентиев удвои, но гостите се опитаха да се върнат в мача, намалявайки мигновено на 2:1. Още един гол - шедьовър на Стилиян ни даде комфортна преднина на почивката - 3:1. Втората част запазихме темпото, държахме инициативата и развоя на мача. Стенли оформи своя хет-трик, а треньорският щаб експериментира с връщането на Христо Янев в отбора, който се отблагодари с гол и (струва ни се) с уважително и спортсменско поведение към съперници, съотборници и съдии - все неща, чиято липса му отреди отстраняване от отбора преди месец.

Юн.Мл.ЗОНА: ЕСФА - "Миньор" (Перник) 1:2
Подобно на колегите си от градското първенсто, и тук изиграхме едно слабо първо полувреме с разликата, че не допуснахме гол и че създадохме една единствена опасност, която Георги Ангелов пропусна с глава. През втората част видимо заиграхме по-смислен футбол, но вместо да материализираме подобрението в играта си, противно на логиката, допуснахме два гола от бързите и здрави перничани. Срещата стана нервна и изпълнена с провокации и хубавото бе, че завършхме достойно с великолепен гол на Филип Божилов, завършил с мощен изстрел под гредата самостоятелния си 20-метров рейд секунди преди последния съдийски сигнал.