Три загуби в трите срещи през уикенда

Три загуби в трите срещи през уикенда инкасираха отборите на ЕСФА в Шампионатите на БФС. Първо най-малките (U8) срещнаха "Футбол Старс", отбора с когото преди по-малко от месец изиграхме вълнуваща приятелска среща, която тогава загубихме с 2:3. По-опитния ни противник този път ни даде по-малко шансове. Ранен гол във вратата ни допълнително обърка плановете ни и въпреки, че Георги Занов изравни за 1:1, получихме още три безответни гола за крайното 1:4.

Малко след тази среща в Благоевград започна първото гостуване на ЕСФА U15 в Елитната Югозападна група срещу Пирин 2001 - отбора на бронзовия медалист от САЩ'94 - Ивайло Андонов. В първите минути домакините ни надиграха тотално и логично стигнаха до попадение след несъсредоточена игра в защита на Били Балканлиев и Рони Спасов. До края на полувремето имахме своите шансове, но Дейвид Захариев отново не бе комбинативен и стреля от малък ъгъл вместо да намери очакващия го на празна врата Калоян Наков. През втората част бяхме по-активния отбор, създадохме териториален превес и няколко добри възможности, като за пореден път Дейвид изпусна момента за голов пас, този път към Нико Дарадидов. Може би, ако имаше още малко време щяхме да успеем да изравним, но в крайна сметка резултатът остана 0:1 до края в този хубав мач на чудесния терен в Покровник.

В Неделя на U13 предстоеше един от сериозните сблъсъци в групата - срещу Миньор Перник. Нашите бяха озадачаващо пасивни още с първия съдийски сигнал. В първите десетина минути буквално ни нямаше на терена и получихме набързо три гола. Още по-обезверени все пак се опитахме да сътворим нещо в предни позиции, но енергичността на Кирил Иванов в средата бе крайно недостатъчно. Христо Янев, от когото се очакваше много в атака, се изолираше сам в безкрайни поредици от недоволни жестове, незнайно към кого. Красимир Бурла опита да промени ситуацията с вътрешни рокади в защитата ни, но без особен ефект. През втората част ситуацията не се промени съществено, въпреки че се изнесохме в по-предни позиции. Христо отбеляза гола на честта от пряк свободен удар, но завършихме срещата, както я започнахме - без никаква мотивация и спортен дух - 1:7.