Тежък уикенд за U13 и U15

Тежък се оказа уикенда за двата ни отбора, играещи в Елитната U15 и А Група U13 в Шампионатите на БФС.

Докато при по-малките (U13), това бе очаквано, предвид многото болни и контузени състезатели, при по-големите (U15) слабото представяне и тежката загуба от "Витоша" Бистрица будят известно недоумение.

През есенния дял на кампанията загубихме от "бистришките тигри" едва с 1:2 в равностоен мач. Положителният ни общ баланс срещу този съперник ни даваше надежди, че можем да измъкнем поне точка, независимо, че "зелените" са подсилени от много нови състезатели този сезон и са с реални шансове за класиране в Топ 5 на Първенството, даващо право за участие в републиканската Елитна U15 Група.

Ситуацията на терена се изясни още в началните 15-ина минути, когато вече губехме с 0:3, а до почивката резултатът набъбна на 0:5. Едва в началото на втората част нашите заиграха футбол и за десетина минути създадоха няколко чисти положения и напомниха за най-добрите си моменти и истинските си възможности. Не сполучиха да отбележат гол и това допълнително ги обезвери, още повече, че съперникът ни довърши с гол от дузпа и мълниеносна контра.

Трябва да се опитаме бързичко да забравим този мач и да съберем сили и мотивация за първото ни гостуване в провинцията тази пролет в Кюстендил, където ще ни приеме здравия отбор на "Велбъжд" на 2 Април.

Кадровите проблеми на Красимир Бурла, но и мощта и класата на "Национал" предопределиха изхода на двубоя при U13. В крайна сметка получихме 14 безответни гола, които можеха да бъдат и повече, докато ние имахме едно или две положения за гол за целия мач. По-тревожно е, че "лазаретът" ни се увеличи - стожерът в отбраната ни Емилиян Коджабашийски самоотвержено изби с глава една силна топка и бе принудително заменен. В последствие разбрахме, че Емо е останал в болницата и завръщането му ще отнеме повече време. Стискаме ти палци, Емо! Ние сме с теб! Желаем ти бързо възстановяане!

На U13 предстои още един сериозен двубой (каквито всъщност ще са всички в "А" група през пролетта) срещу "Локомотив" София на 2 Април, като отборът ще бъде воден Ангел Тошев, поради ангажимента на Красимир Бурла с U15.

Все пак спечелихме три точки този уикенд, благодарение на най-малките (U9), които нямаха мач, но получиха служебна победа с 3:0 заради отказване на съперника.

Още снимки от двубоите в страницата на ЕСФА във Facebook.

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 785
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 864
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 463
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 804
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 721
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 702
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 811
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 691