Тежка загуба на старта на Шампионата

Тежка загуба на старта на Шампионата в Елитната U15 претърпяха възпитаниците на Красимир Бурла от силния тим на "Левски-Раковски". Кошмарно начало предопредели развоя на събитията - не бе изминала и минута, когато топката се озова в мрежата ни - 0:1 в 30-ата секунда. До 15-ата минута все пак стояхме добре на терена, а нападателното ни дуо - Наков / Захариев дори пропусна да изравни. В тези минути се появи надежда, че можем да измъкнем нещо от този двубой. "Сините" обаче усетиха, че ни превъзхождат и вдигнаха оборотите. Подаваха си точно на скорост, печелеха почти всички единоборства и с лекота започнаха да се озовават на стрелкови позиции. Второто и третото попадение не закъсняха и на почивката се оттеглихме с три гола пасив.

За всички бе ясно, че трудно ще се върнем в мача, но след почивката бяхме още по-сковани и така и не се отърсихме от стартовата треска. След направените смени, проблемите ни в средата на терена се задълбочиха. Показателен е фактът, че дори и с нарушения не спирахме по-комбинативните и бързи състезатели в синьо, а ги оставяхме безпрепятствено да бележат гол след гол в мрежата зад дебютанта Стоянов, за да приключим с цели 11 попадения в свой пасив.

В крайна сметка, загубата не бе толкова изненадваща. През 2013-а стартирахме по същия начин срещу ЦСКА и оттогава досега със сигурност този отбор на Красимир Бурла върви по възходяща линия. Притеснително е липсата на дух и най-вече предварителната обреченост, която витаеше в атмосферата още преди срещата. Със сигурност ще има и по-трудни моменти, със сигурност ще има и по-лесни.

Титлата в Група Б от предходния сезон обаче ни задължава да играем с по-голямо самочувствие, с много повече хъс и амбиция и да полагаме многократно повече усилия на терена и в тренировките. А за всеки трябва да е ясно: съперниците ще са силни!  Лесните победи останаха в историята и истинските футболни битки в Елитната U15 предстоят.

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689