Рекордният победен ход на ЕСФА приключи

Рекордният победен ход на ЕСФА във всички възрастови групи приключи след седем поредни победи в двата последни шампионатни уикенда.

След като миналата седмица взехме максимума (4 от 4 възножни победи), поредният кръг ни предостави нови четири предизвикателства.

По традиция, най-малките стартираха сесията. Отново с къса резервна скамейка, но със самочувствие и размах преминаха през  "Олимпия", вкарвайки 5 безответни гола. За категоричното 5:0 се разписаха  Георги Занов (на 2 пъти), Симеон Занов, Денис Цветанов и Йордан Йорданов. Нашите нито за миг не оставиха съмнение в превъзходството си и нагледно показаха, колко полезна е била играта им на голям терен през зимната пауза. С всеки изминал двубой, този малък отбор придобива своя собствен облик и само можем да пожелаем на треньора и състезателите да следват възходящата тенденция.

Вече свикнахме родените през 2003-а да побеждават наред и не бе изненадващо, че се наложихa и над "Ботев 57" с безапелационното 4:1. Стилиян Викентиев ознаменува завръщането си в титулярния състав след зимна травма с може би най-бързото попадение за сезона, а Калоян Иванов и Емилиян Коджабашийски оползотвориха усилията на своите съотборници за ознаменуване на 5-тата поредна победа на тима. Дейвид Георгиев пък вкара своя дебютен гол за ЕСФА в шампионатна среща! Трудните битки обаче тук предстоят!

След изпуснатите три точки на старта на полусезона (1:1 срещу "Гранит "Владая) и служебната победа над "Атлетик 11", Юношите ни младша възраст в градското първенство трябваше да се доказват срещу отборът на "Интернационал", заемащ точно по-горното място в класирането. Станахме свидетели на драматичен и емоционален сблъсък, в който първо бяхме догонващи в резултата, после благодарение на два чудесни далечни изстрела на Александър Джонев и Виктор Боев излязохме напред - 2:1. Допуснахме изравняване току в началото на втората част, за да поставим противника окончателно на колене минути преди края след запомнящо се попадение с глава на Фатих Гюнер - 3:2. Сладка и заслужена победа!

В неделя очаквано срещнахме най-трудния си противник за уикенда - отборът на ЦСКА София, в Зоналното първенство при младшата възраст.  Наглед отстъпвахме физически на "червените" и това се усети най-осезаемо в лявата част на отбраната ни, откъдето допуснахме и първия гол в срещата след пробив на бързоногото дясно крило на противника. Момчетата в синьо-бяло ни най-малко не се смутиха и след няма и три минути, равенството спокойно бе възстановено след като Филип Божилов напредна сам през центъра и с нисък точен изстрел по земята от границата на наказателното поле изравни 1:1. В самият край на полувремето обаче нова грешка в отбраната позволи центриране и точен удар с глава - 1:2. През втората част очевидно се опитахме да изравним резултата, за дълги периоди дори владеехме трайно топката, респектирахме с не едно и две твърди единоборства. Получихме и своите шансове за гол - удар на Борислав Борисов бе с мъка спасен от "червения" вратар.  Накрая като че ли, вярата и силите свършиха и в последните две минути инкасирахме две бързи попадения за крайното 1:4.

Още снимки в страницата на ЕСФА във Facebook.

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 785
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 865
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 463
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 804
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 721
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 703
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 811
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 691