Равенство 2:2 с Барса БГ

Равенство 2:2 с Барса БГ на големия терен на "Конелиано" в Герман записаха възпитаниците на ESFA под лъчите на топлото пролетно слънце.

За първи път нашите излязоха на терен 100 х 50 метра, 11 срещу 11.

Двубоят започна с 15 минути закъснение, тъй като ръководството на Барса БГ намираше тревното покритие за непригодно за игра и не желаеше да започне срещата. Имаше две-три локви и кален участък пред едната врата. Ръководството на ESFA и главният съдия Явор Поптошев не намериха твърденията за основателни и в крайна сметка срещата започна на същия терен, който в последствие се оказа прекрасен за игра.

Красимир Бурла започнна срещата предимно с децата, на които ще разчита в голямата възраст (U13) в силния международен турнир Hageland Cup на 18 и 19 Май в Тонгерло, Белгия.

Не изненадохме никого в началото! Започнахме срещата с устрем - с много движение, точни пасове и без никакво притеснение от големите размери на терена. Установихме сериозен териториален превес още от първите минути, докато Барса БГ периодично успяваше да изнесе топката в нашата половина. Логичното се случи в 10-та минута. Теран ТОДОРОВ нахлу мощно по левия фланг и достави чудесна пострелна топка в наказателното поле, която включилия се на висока скорост от десния фланг Стефан КАМЕНСКИ намери по перфектен начин - 1:0. Не след дълго Виктор АЛЕКСАНДРОВ овладя една загубена топка пред наказателното поле на противника, освободи се чудесно от двама защитници и със силен далечен удар удвои - 2:0.

Превъзходството на ESFA бе наистина осезаемо в тези минути. Ники Благоев и Виктор Боев бяха солидни отзад, Ивана Найденова, Теран Тодоров и Виктор Александров разменяха умело пасове и позиции в средата, а Георги КОЗОВСКИ буквално тероризираше целия ляв фланг на съперниците ни с неуморни рейдове.

Второто полувреме нашите започнаха с темпото от първото. Силите ни обаче като че ли се поизчерпаха. Бурла вкара в игра по-малките ни звезди, Барса БГ остана в непроменен състав и започна да изглежда по-смело и опасно. Грешките ни зачестиха и скоро получихме гол - 2:1. Яни Кръстанов отбеляза трети гол за нас, отменен за явна засада. В отговор получихме нов гол и с доза неудовлетворение чухме последния съдийски сигнал - 2:2. Бяхме ощетени в няколко спорни ситуации, но в никакъв случай не бива да виним главния рефер, тъй като имахме своите шансове, които за жалост, пропиляхме.

Благодарим на ФК "Конелиано" и Наско Стоилов за гостоприемството, благодарим на съдията Явор Поптошев, както и на всички родители, дошли да подкрепят нашите деца в  първия им ГОЛЯМ мач "11 на 11"!
...а истинските битки тепърва предстоят!