Първа победа на Юношите на ЕСФА в ЗОНАЛНОТО първенство

След като в три последователни срещи в Зоналния шампионат на БФС, Младшата на ЕСФА бе близо до победата, но тя все се изплъзваше, закономерно дойде и първата победа. Само преди три дни момчетата загатнаха за големия си потенциал, измъчвайки лидера ЦСКА до последните минути за злощастното 1:2 и възходящото представяне на отбора даваше основание да очакваме пълен успех срещу ДИТ.

Не се видя много футбол обаче в този мач. И двата отбора разчитаха предимно на дълги подавания, като още в първата минута можехме да поведем след пробив на Божидар Димитров отдясно. Не се получи и оттам до края на полувремето преобладаваха острите единоборства и твърдите влизания. Домакините от ДИТ така и не отправиха точен удар в нашата врата и всячески се стараеха да рушат всеки опит на нашите за нещо по-смислено в атака. Разликата дойде от неизчерпаемата енегрия на Кристиян Гуглев, който дълбоко в половината на ДИТ открадна една топка между краката на противник, преодоля изпречилия му втори и първият в безсилието си го догони и буквално подкоси в наказателното поле. Минута след като лекарския екип се погрижи за Гуги, Йордан Костов не трепна от бялата точка и майсторски строполи вратаря на ДИТ на земята, пращайки топката в долния му ляв ъгъл - 0:1.

Играта не се промени особено през втората част, с тази разлика, че започнахме да се подвеждахме по играта на домакините и на свой ред направихме някои нарушения в опасна близост до нашата врата, които за щастие бяха пропилени. От своя страна пък съперникът само това правеше - фаул след фаул. Нагледахме се на нарушения в този мач, и качо че ли най-големия плюс е, че се измъкнахме без контузии от него. С ескалиращо напрежение и без голови положения двубоят вървеше към края си, когато получихме право за изпълнение на пряк свободен удар на около 25 м фронтално срещу вратата на ДИТ. "Хитрата лисица" Валентин Колев набързо поиска смяна, вкарвайки в игра Калоян Наков - "фауладжията" на ЕСФА, и получилият неочаквана възможност се възползва безпощадно, пращайки топката прецизно в горния десен ъгъл - 0:2 в 74-ата минута.

Голът тотално прекърши амбициите на ДИТ в срещата и в оставащите докрая минути се нагледахме на грубости, провокации, безсмислени нарушения и наказателни картони. В безсилието си, пубиката също допринесе за грозната картина, хвърляйки предмети по терена и реферите бяха принудени да прекратят срещата една минута преди края, след като единият страничен съдия бе уцелен с камък.

Хубаво бе, че се разграничихме категорично от тези глупави реакции и не се подведохме от тях. Момчетата на ЕСФА успяха да сдържат нервите си и излязоха по мъжки със самочувствието на победители от ситуацията.