Първа победа за U13 и трета победа за ЕСФА

ЕСФА U13 завърши по най-добрия начин най-успешния уикенд за Академията, в който и трите формации постигнаха победи в шампионатните си срещи.

ЕСФА (U13) - Футбол Старс (U13) 5:3

Само преди седмица бяхме победили същия тим в контрола с изразителното 11:2 и очакванията за нова лесна победа ни изиграха лоша  услуга в началото. Започнахме активно в предни позиции, но без особена идея и очаквайки "сините" сами да си вкарат гол. Случи се точно обратното. При една от редките си атаки в тези минути, позволихме на централния нападател на противника да се откъсне сам срещу Мартин Христов. Не се разбра кой от двамата догонващи го - Емилиян Коджабашийски или Християн Иванов, го събори с влизането му в пенала, но отсъдената дузпа бе хладнокръвно реализирана - 0:1. След "студения душ" продължихме хаотичния натиск, който за щастие ни донесе изравнителен гол след мощно нахлуване и удар на Стилиян Викентиев - 1:1. Последва цяла дузина от удари, мелета, греда и самоотвержени намеси на стража на "Футбол Старс", за да се стигне до игра с ръка на защитник в синьо и дузпа в наша полза, в самия край на полувремето. Здравко Костов застана зад бялата точка и прати топката централно на метър над напречната греда.

Втората част отново започна с натиск на възпитаниците на Красимир Бурла, като атаките изглеждаха по-точни и смислени. Мартин Савов, който се губеше през първата част, бе архитектът на втория ни гол, влизайки на скорост по левия фланг. Ударът му обаче нямаше необходимата сила и въпреки че преодоля вратаря, се спря току пред голлинията, откъдето Здравко Костов бе най-съобразителен и довкара в опразнената врата - 2:1. Не мина и минута и вече водехме с 3:1 след като Христо Янев бе неудържим в рейда си през центъра, завършен с топовен изстрел. Веско Замфиров пък добави четвъртото попадение в нашата сметка след прецизен изстрел в левия ъгъл. Последваха 4-5 спокойни минути, след които се пропукахме в лявата част на защитата и допуснахме лесен гол - 4:2. Христо Янев обаче очевидно бе в добра форма и след като получихме право на изпълнение на пряк свободен удар (за спъване на Марти Савов), майсторски завъртя топката над стената в незащитения от вратаря ъгъл - 5:2. Последваха още няколко добри атаки отдясно, в чиято основа отново бе Ицо, но Стенли, Марти и Веско се разминаха с попадения след чудесните центрирания. Точно когато очаквахме последния съдийски сигнал, допуснахме трети гол от далечен изстрел, за да оставим разликата в резултата далеч не толкова изразителна, колкото би могла да бъде предвид представянето на двата отбора.

В крайна сметка се получи един мъжки двубой, в който нашите не взеха максимума, но заслужават аплодисменти за непримиримостта си и волята, с която обърнаха резултата и "пречупиха" все по-добре играещия противник. Срещата ще се запомни и с поредица от странни отсъждания на главния рефер (включително някои в наша полза), които поизнервиха треньори и зрители. За щастие, децата не се поддадоха на настроенията извън терена и завършиха срещата в духа на феър-плей.

С победата си, за разлика от предишните две години, U13 си дадоха чудесен старт на сезона и оформиха своеобразния "хет-трик" за ЕСФА с три победи от три срещи в този кръг от Шампионатите на БФС. Честито!

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689