Първа победа за най-малките (U8), Децата (U14) се...
Първа победа за най-малките (U8), Децата (U14) се изкачват на трето място

След поредица добри игри, най-малките възпитаници на ЕСФА (р. 2008) записаха своята първа победа в Шампионата.

Направиха го с много борба и дисциплина срещу отбора на "Елит", ръководен от бившия наставник в ЕСФА - Красимир Бурла. Завръщането на шахматните ни таланти - Георги и Симеон Занови придаде гросмайсторски вид на отбора и децата на Ангел Тошев изиграха най-стегнатия си тактически мач до момента. След нулево равенство в първата част, Сами Деянов отбеляза дебютния си гол за ЕСФА след чудесен пас на Ники Ценов. В последната третита отново Ники асистира, този път на Жоро Занов, за крайното 2:0. Защитата ни, ръководен вещо от Симеон Занов, не даде почти никакви шансове на съперника, за да запазим мрежата си суха, което се среща изключителноо рядко в тази възраст и в този формат - Футбол 5. Всички, до един заслужват поздравления! Браво, деца! Продължавайте все така!

В съботния следобед Юношите ни младша възраст в комбиниран състав излязоха срещу един от силните отбори в Градското първенство - "Септември". Кадровите проблеми пред Валентин Колев, в комбинация със силната игра на противника, предопределиха изхода на двубоя. "Септември" методично наложиха волята си, отбелязвайки по две попадения във всяко полувреме за крайното 0:4. Ще запомним тази среща единствено с факта, че Слави Пейчев дебютира с капитанската лента.

В Зоналното първенство нямахме среща, тъй като по програма трябваше да се изправим срещу "Костинброд", но техният отбор се отказа от участие в Първенството.

Най-много аплодисменти отново събраха децата на ЕСФА (р.2003), които гостуваха на далечния стадион на ФК "Обеля". Още в първите минути показахме категорично кой е по-добрия отбор на терена и в 8-мата минута вече водехме с 2:0 с попадения на Веселин Замфиров и Христо Янев. Показателно е, че и двата гола станаха след чудеснии многоходови комбинации по левия фланг, започнати дълбоко от нашата половина. В първото попадение участваха петима, а във второто - шестима футболисти на ЕСФА (!). Емилиян Коджабашийски отбеляза гол-красавец в самия край на полувремето, след като аристократично бяхме допуснали един гол в нашата врата. През втората част пък се отличи десния ни фланг - Даниел Димитров се пребори енергично за една топка и асистира на Стилиян Викентиев за 4:1, а Димитър Крушкин бе виновник за петия ни гол, отнемайки твърдо една топка в средата и намирайки Стилиян Викентиев в дясната част на пеналтерията, където бе подкосен. Стенли сам реализира дузпата за 5:1. Последва отпускане и домакините набързо се възползваха, вкарвайки ни два гола за 5:3. В оставащите десетина минути докрая обаче отново напипахме верния ритъм и завърналият се в отбора променен Христо Янев се отблагодари на съотборниците си с мощен 50-метров рейд отляво и точен изстрел за 6:3. Емо Коджабашийски пробва запазената си марка с удар от дъгата и с помощта на рикошет увеличи на 7:3, а в самия край на срещата капитанът Деян Козовски увенча сериозната си игра в двубоя с хитро попадение за крайното 8:3. По този начин ЕСФА се изкачи на трето място във временното класиране и ще дебне за грешки на първия и втория за атака на челната позиция. Един двубой - класически пример за колективна и задружна игра. Помнете го и се връщайте в трудни моменти към него, за да усетите, че отборът е силен, когато сте сплотени и мислите и играете като един! Браво, момчета!