Първа победа за годината за U15

Първа победа за годината записаха U15 в първата им среща за годината срещу съперниците си от Елитната U15 група - БМ Спорт с 2:1. Срещата бе с контролен характер и се игра в три части 25, 25 и 20 минути.

Късата ни резервна скамейка и липсата на лекуващия се от грип старши треньор Красимир Бурла, логично даваха предимство на "жълточерните" преди двубоя, но нашите намериха сили за пълна мобилизация и изиграха един чудесен мач. Възпитаниците на Академията се раздадоха от първата до последната минута на срещата, като в отделни моменти в играта им имаше много футболно майсторство и мисъл.

От самото начало бяхм по-активния отбор. Дълбока преса позволи на Виктор Александров да открадне една топка пред наказателното поле на домакините. Бързоногото крило напредна сам, преодоля последния защитник нагласяйки топката за удар със силния си ляв крак и не сгреши по диагонала за 1:0. До края на полувремето задържахме преднината, но още в началото на втората част допуснахме изравняване. Все пак изглеждахме по-опасния отбор на терена и в самия край на втората третина след перфектна многоходова комбинация, започната отляво от Калоян Наков, преминала през Виктор Александров и Дейвид Захариев, изведе отдясно Мартин Гълъбов, който с мощен шут преодоля иначе страхотно пазилия вратар на БМ Спорт.

През последната част запазихме резултата за да се поздравим с крайния успех - 2:1.

Разбира се, имаше и неща, които не се понравиха - прибързани действия, липса на концентрация, излишна нервност в дадени моменти, както и пропуснати положения.

За отбелязване е успешният дебют на едно от новите попълнения - Делян Илиев, който се понрави с голям брой точни отигравания, докато беше свеж преди почивката. Слави Пейчев впечатли с находчивост и смелост в непривична за него зона в самия център на терена, а Мартин Христов на вратата (повикан по спешност от U13) обезкуражи с решаващи намеси противниковите нападатели и със завидно самочувствие "заключи" голлинията ни. Завръщането на Дейвид на върха на атаката пък ни даде липсващите през есента острота и бързина, и въпреки, че не сполучи при няколкото си излизания "очи в очи" с вратаря, самите ситуации показаха, че когато се залага на комбинативното начало, атакуващото ни звено е взривоопасно.

Остават по-малко от три седмици до рестарта на Шампионата и се надяваме да ги използваме по най-добрия начин за влизане във форма още за първия двубой на 5 Март.

Благодарим на Калин Балканлиев, който канализираше нещата от тъч-линията и на всички родители по трибуните за подкрепата.

ВАЖНО!
В Понеделник тренировки няма да има, тъй като ст. треньорът Красимир Бурла продължава лечението си, но от Вторник се продължава по график, като за U13 ще са отворени ежедневни тренировки (т.е. Вторник и Четвъртък включително)!

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689