Първа загуба на Евростарс в пролетния полусезон

Малките Евростарс (U12) инкасираха първа загуба в Шампионата на БФС през пролетния дял на първенството. Тя дойде изненадващо от отбора на "Футбол Старс", с който до този момент се бяхме срещали 3 пъти в контроли (3 победи - 5:0, 3:0 и 3:0) и веднъж за ESFA Cup, когато победихме с дузпи след 0:0 в редовното време.

Може би подценихме срещата или просто нямахме ден, но нещо видимо скърцаше в играта ни. Имахме териториален превес, създавахме положения, но усилията отиваха нахалос. Въпреки това изглеждахме стабилно в защита, единствено високият ръст и физическата мощ на централния нападател на противника ни създаваше напрежение и не се виждаше как може да ни бъде отбелязан гол. За съжаление, в средата на полувремето "Футбол Старс" получиха право да изпълнят далечен свободен удар, Иван Ваклинов се намеси неумело на вратата, подарявайки топката на противника, който довкара лесно и изненадващо се оказахме догонващи в резултата. Малко след това се получи абсолютно идентична ситуация, но вторият гол бе отменен заради засада. Преди почивката все пак се върнахме в мача след красива комбинация и точен диагонален изстрел на Стилиан Викентиев.

Втората част не се различаваше почти по нищо от първата. Играта обаче бе много накъсана от нарушения и съдийски топки, което като че ли допълнително наруши ритъма ни. Оставаха около 5 минути до края, когато бърза контра отляво ни завари неподготвени и допуснахме второ попадение. Положението се влоши още повече след минутки, когато пък се пропукахме отдясно и отново инкасихарме гол - 1:3. Чест прави на нашите, че дори и при този резултат и при малкото оставащо време докрая не се предадоха и намериха мотивация да върнат едно попадение отново чрез Стенли, а в последните секунди дори можехме да се доберем и до равенство, но не сполучихме - 2:3.

Можем да съжаляваме за подобни пропуснати точки, но трябва да поздравим момчетата на Стоян Алексиев, които показват видим израстване с всеки изминал мач и вече са съперник, с който трябва да внимаваме.