Победа над ФК Ферион с 8:0

Възпитаниците на ESFA върнаха самочувствието си след като в третата среща от поредицата контроли с ФК Ферион победиха с 8:0. Предишните две срещи нашите загубиха с 0:11 и 1:4 и с респект и двойно повече мотивация очакваха новата проверка.

Треньорът на гостите, Валентин Колев, бе дал почивка на голяма част от своите титуляри и това допълнително стимулира нашите футболисти. Всички до един влязоха в мача дисциплинирано и с пределна мобилизация.

След две-три "разузнавателни" минути Яни Кръстанов изведе Ивана НАЙДЕНОВА на стрелкова позиция и тя не сгреши - 1:0. Доброто начало бе последвано от силни минути за Евро Старс - отново ИВАНА, този път получила пас от Богомил Вечев по лявото крило, преодоля своя пазач и с нисък удар от малък ъгъл удвои - 2:0. Малко след това Яни КРЪСТАНОВ принуди защитник на гостите да си отбележи автогол след агресивна игра пред вратата на Ферион - 3:0. Четвъртият гол падна, след като Виктор БОЕВ се пребори за една топка в центъра, напредна самостоятелен и завърши с мощен фронтален удар - 4:0.

Второто полувреме започна отново с надмощие на Евро Старс. Даниел Банков бе фаулиран в опасна близост до вратата на гостите. Виктор БОЕВ с параболичен удар над стената намери точно под гредата незащитения от вратаря ъгъл за да оползотвори перфектно статичното положение - 5:0. Желанието за голове не секна и ИВАНА оформи своя хеттрик в мача след самостоятелна акция през централната зона - 6:0. Яни Кръстанов пък даде своята трета асистенция минути след това, доставяйки чудесен пас на Богомил ВЕЧЕВ, който ознаменува своя дебют в Евро Старс с гол - 7:0. Осмият и последен гол бе плод на едно от най-красивите изпълнения в двубоя - Стефан Каменски бе фаулиран по дясното крило, Ивана центрира силно и точно от прекия свободен удар и Яни КРЪСТАНОВ увенча неуморната си игра с атрактивен гол с глава - 8:0.

Един добър мач както за нашите възпитаници, така и за Ферионци, независимо от резултата. Нашите гости, въпреки че в по-голямата си част отстъпваха по ръст и възраст, показаха бързина и усет към разиграванията. В края на срещата показаха непримиримост и почти всяка атака по лявото им крило вещаеше опасност. Запомниха се няколко корнера и мелета пред нашата врата, веднъж и гредата бе на наша страна. В тези минути се наложи и Ивана да помага на защитата, а Виктор отрази самоотвержено с глава цяла поредица от силни и точни противникови изстрела.

Ще запомним този мач, като една победа на отборния дух и себераздаването. Видяхме нашите деца да взаимодействат добре помежду си, да си помагат, да мислят колективно, да търсят и намират комбинативното начало в магията, наречена "Футбол".

След срещата, наставникът на Евро Старс, Красимир БУРЛА сподели: "Винаги е от полза, когато победиш съперник, от когото предварително си респектиран. Ранният гол ни помогна да се отърсим от натрупаното напрежение. Това до голяма степен ни даде предимство в последващите минути. Най-важното е, че всички се представиха на ниво и то срещу сериозен противник. Резултатът не бива да ни подвежда. Предстои ни неимоверно много работа и еуфорията ще бъде забравена още утре. Играч на мача? Нека журналистите го определят, ще имат труден избор между Ивана, Янислав и Виктор."

Пълен респект към двата отбора за достойната и мъжка игра. Не можем да не споменем и за безупречното съдийство на дебютиращия като рефер - инж. Владимир ХАРИЗАНОВ, който следеше играта с много движение, а точните и навременни намеси допринесоха детският футболен празник да бъде пълен!