Победа над ФК Ферион с 5:2 на големия терен на

Победа над ФК "Ферион" с 5:2 на големия терен на "Конелиано" извоюваха съзпитаниците на Красимир Бурла в чудесната съботна утрин. Срещата бе генерална репетиция за нашите преди отпътуването за Белгия за международния турнир "Хагеланд Къп".

Нашите започнаха в състава, който ще играе в категория U13 в Белгия, докато наставникът на "Ферион" не започна със всички свои титуляри в тази възраст и с някои по-малки попълнения. Ясно се виждаше, че имаме предимство и малко след началния съдийски сигнал, то се материализира. Теран Тодоров с хубав пас отвори пътя на Виктор АЛЕКСАНДРОВ, който след дълъг рейд намери прецизно долният ляв ъгъл на вратата за 1:0. До почивката последваха много пропуски от наша страна и нови два гола, дело на Данаил БАНКОВ за 3:1, докато Ферион междувременно намалиха за 2:1.

През втората част Евро Старс отново изглеждаха стабилно отзад, а в предни позиции Банков, Александров и Козовски притесняваха отбраната на съперника. При една от бързите контраатаки по левия фланг, Георги Козовски проби почти до аутлинията, откъдето перфектно намери Яни КРЪСТАНОВ за 4:1. При този резултат, Красимир Бурла даде почивка на някои от титулярите за сметка на нови и по-малки попълнения. Малко преди края получихме право на изпълнение на дузпа, която Виктор БОЕВ реализира с доза късмет. В последните секунди съперниците ни оформиха крайното 5:2 също от дузпа. Жълт картон получи Виктор Александров.