Победа и равенство срещу SC Sport Stars

Победа с 6:0 при малките (U11) и боево равенство 0:0 при големите (U13) извоюваха възпитаниците на Красимир БУРЛА в поредните контроли на Euro Stars FC.

Първата среща премина изцяло под диктовката на нашите деца, въпреки че резултатът се задържа нулев до средата на първото полувреме. Една от смислените атаки по левия фланг, премина през двойно подаване Атанас КОЛЕВ - Георги ДАВИДКОВ и последният с кинжален удар с левия крак откри - 1:0. Последва силен натиск на Euro Stars, и след пореден ъглов удар Атанас КОЛЕВ намери непокрит на далечната греда Боян ШАБОВ, който не сгреши - 2:0. Малко след това, Атанас КОЛЕВ сам проби през центъра и завърши безупречно рейда си с нисък точен удар - 3:0.
Второто полувреме ситуацията не се промени - нашите атакуваха, SCSS се защитаваха и контраатакуваха. Грешка в защитата на гостите позволи на Георги ДААВИДКОВ на отбележи за 4:0, този път с десния крак. Нова грешка, този път игра с ръка в наказателното поле, принуди съдията да присъди наказателен удар в наша полза и Атанас КОЛЕВ не сгреши от бялата точка - 5:0. Във финалните минути тандемът КОЛЕВ - ДАВИДКОВ проработи отново и Георги ДАВИДКОВ оформи своя хеттрик и крайното 6:0.

Втората среща (U13) се игра на голям терен и 5-метрови врати. През първото полувреме головите положения бяха малко, въпреки че и двата отбора се хвърлиха с огромно желание и себераздаване в битката. През втората част гостите доминираха и създадоха по-опасните положения за гол. В средата на полувремето получиха право за изпълнение на дузпа, която Христо ХРИСТОВ спаси. Малко след това имахме невероятен късмет след меле пред нашата врата, когато играч на Спорт Старс от 2 метра не намери опразнената врата. Нашите видимо изглеждаха уморени, а късата резервна скамейка не позволяваше на треньора да разнообрази играта ни. Последната ситуация за гол отново бе пред нашата врата, когато след двоен удар се спасихме с късмет и отново с веща намеса на Христо ХРИСТОВ. Последният сигнал дойде за да инкасира първото нулево равенство на клуба след един оспорван и мъжки двубой.

Преди срещата, специална награда за спортменство получи футболиста от SC Sport Stars, Алекс ДОНЕВСКИ, който даде пример за доблест и честност, като преди срещата намери скъпа вещ, и потърси организаторите за да открият притежателят й. Комплименти, Алекс!

Съдия на срещата бе Кирил ИВАНОВ, който респектира с безпристрастни и точни отсъждания и допринесе празникът да бъде пълен на перфектно подготвения в снежния ден терен на "Спортна зона". Поздравления и за нашите домакини!

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689