Победа и загуба в контролните срещи

EURO STARS FC (U11) победи СК Спорт Старс (U11) с 4:2, a "големите" (U13) загубиха с 0:3 от "Лозенец Юнайтед" ФК (U13) в драматични срещи на "Спортна зона".

Футболният празник бе изцяло в настроението на великата за българския футбол дата - 17.11.1993. Всяко дете преди мача получи специален подарък от Академията - диск със запис на срещата "Франция - България 1:2", играна на "Парк дьо Пренс" преди 19 години.

Еuro Stars FC (U11) - СК Спорт Старс (U11) 4:2 (1:1)
Срещата започна трудно за нашите възпитаници. Гостите се възползваха от невнимание в защитата ни и поведоха - 0:1. Не бяха минали и 5 минути и вкарана в центъра топка от Деян Козовски създате ситуация, в която Атанас КОЛЕВ, надигравайки с късмет двама защитници изравни - 1:1.
Второто полувреме започна с натиск на ESFC, и след хитро изпълнение на тъч. Деян ШАБОВ принуди защитник на гостите да отклони топката с глава в собствената си врата. Автогол - 2:1. СК Спорт Старс, познати от предишната среща с непримиримостта си, не се предадоха и повишиха оборотите. За нас обаче се създадоха добри условия за контраатаки. В една от тях, вратарят ни Захари Михайлов намери с дълъг пас Атанас КОЛЕВ, който се възползва от разредената защита и покачи на 3:1. СК Спорт Старс почти веднага възстановиха разликата на един гол с рядко красива комбинация и гол - 3:2.
Точка на спора сложи решителен изстрел на Деян КОЗОВСКИ, след точна асистенция на Иво Попов.

Иво ПОПОВ бе определен за ИГРАЧ НА МАЧА.
Емоционален завършек на един оспорван и красив мач!

Еuro Stars FC (U13) - Лозенец Юнайтед (U13) 0:3 (0:0)

Възпитаниците на ESFA подходиха с респект към съперниците си (някои от тях бяха играли срещу Лозенец в промоционалния турнир на Академията, където Лозенец Юнайтед показа класа).
Въпреки това, нашите доминираха в началните минути на срещата, Яни Кръстанов, Ивана Найденова, Стефан Каменски на няколко пъти бяха много близко до гола, но вратарят на Юнайтед единствен се оказваше непреодолима преграда. Съперниците загатнаха за възможностите си, но не се запомниха с пропуски. Едно напрегнато, силно тактическо полувреме!

Втората част започна равностойно като първата, но рутината и точността на Лозенец Юнайтед надделя над желанието и хъса на Евро Старс. При бърза контраатака, Кристиян ИВАНОВ откри резултата за щастие на привържениците на кварталния клуб, които бяха изпълнили севената трибуна на "Спортна Зона" - 0:1. След този гол, децата на ESFC се притесниха и така и не излезоха от трудната ситуация. Атаките станаха все по-разпиляни, а съперникът показа физическа издържливост и тактическа грамотност. След красива комбинация Даниел МАНОЛОВ отбеляза за 0:2, а след меле Ангел ПЕТРОВ оформи крайното - 0:3.

Докрая имаше много борба и себераздаване, но резултатът се остана непроменен.
За ИГРАЧ НА МАЧА бе определен Кристян ИВАНОВ от Лозенец Юнайтед.
Един истински двубой, който ще се помни и от малките футболисти, и от зрителите!

След срещите наставниците на отборите Красимир БУРЛА, Стоян АЛЕКСИЕВ и Кирил ИВАНОВ единодушно се споделиха, че единствено важно е децата да се се чувстват ангажирани с играта и щастливи от възможността за изява, а вечният голмайстор на Българския мини-футбол Кирил ИВАНОВ и ръководител на ДЮШ-Лозенец, специално поздрави и адмирира ESFA, за инициативата, да се отбележи по този начин великата Българска футболна дата - 17 Ноември.