Нови две победи за възпитаниците на ESFA

Макар и делничен ден, Сряда бе напрегната за Академията. И двете формации имаха да изиграят отложени срещи.

Първи излязоха "малките" U12 срещу отбора на ФК "София". Въпреки, че още от първите минути бяхме по-активния отбор, първата сериозна опасност бе пред нашата врата, но Иван Ваклинов самоотвержено се справи със ситуацията. Първият ни гол падна след чудесна триходова комбинация - Козовски - Шабов - Викентиев. Деян Козовски се бе завърнал след изтърпяно наказание и бе познатия борец, вече дисциплиниран и вдъхновен. Точно Деян удвои преднината ни след прецизен изстрел от близо 30 метра, а Стенли я направи класическа - 3:0 преди почивката. Ицо пък се отчете с опит да счупи горната греда на "жълтите".

След антракта, ситуацията остана непроменена. Умно и комбинативно налагахме волята си - Деян асистира на Мартин Савов за 4:0. Влезлият със свежи сили Здравко Костов пък изведе Стенли за хет-трика му в срещата. Здравко Костов сам отбеляза шестия гол за ЕСФА, след като най-малкият на терена - Йоан Алексов (р. 2005) "развинти" персоналния си пазач (и не само него) и му поднесе топката на тепсия пред вратата. Здравко в последствие се опита да му върне жеста, но на няколко пъти не сполучи. Допуснахме гол след загуба на концентрация в последните минути, но този факт по никакъв начин не може да помрачи впечатленията от добрата игра на нашите в този двубой.

От 15:00 часа U14 гостуваха на един от добрите отбори в групата си - "Атлетик". На стадиона в кв. "Бенковски" с висока трева и неравна повърхност не можехме да очакваме кой знае какви красиви и технични изпълнения. Все пак дадохме тон за добър футбол и наказахме първата по-сериозна грешка в отбраната на "виолетовите". Виктор Александров намери Калоян Наков в любимата му позиция фронтално срещу вратаря и Калата технично откри - 1:0. Последва отпускане и не след дълго домакините изравниха с глава след центриране, неразбирателство в отбраната ни и бавна реакция на Христо Христов. За щастие бързо се съвзехме и още преди почивката Георги Козовски намери Виктор отляво, неговото ниско центриране бе продължено от Хафиз Рахими чак надясно към Влади Иванов, който със силен диагонален удар не остави никакви шансове на вратаря - 2:1.

Второто полувреме започна с поделено надмощие. В 13-ата минута "Атлетик" получиха правото да изпълнят корнер, след който последва може би най-красивия момент в срещата. Контраатака по учебник с участието на половината отбор на ЕСФА: Първо Ники Благоев изби топката от близката ни греда, Георги Козовски я пое на дъгата, след бърза обработка я препрати силно и точно към Калоян Наков в центъра. Калата моментално видя спринта на Виктор Боев вдясно от него и му подаде прецизно. Боев се пребори и надбяга изпречилия му се защитник и намери с нисък пас Хафиз Рахими, който стреля технично и точно от движение. С този гол не само поведохме с 3:1, но показахме на съперника и най-вече на нас самите, че можем само за 18 секунди да преодолеем целия 100-метров терен, стига да се движим и комбинираме правилно. Поздравления за целия отбор за това истинско футболно изпълнение!

Видео от тези магически 18 секунди можете да ВИДИТЕ ТУК!

След гола, логично, допуснахме стара слабост... Вместо да "довършим" противника, му позволихме да вземе инициативата и дори да върне един гол - 3:2. В минути докрая потреперихме, още повече, че съперникът имаше половин дузина положения, и тук в герой се превърна Христо Христов, който допусна лек гол през първата част, но на три пъти майсторски отказа излезлите "очи в очи" срещу него нападатели и спаси трите точки за ЕСФА. Браво, Ице!

След срещата дойде и вестта за участието на нередовен състезател в "Спартал" Подгумер в срещата ни в Неделя и това означаваше, че вече сме на една единствена точка от титлата в дивизията, която можем предсрочно да вземем още на 3 Май, два кръга преди края на Шампионата.