Най-малките Евростарс с чудесно представяне на ESFA Cup 2017

Родените през 2007-а и 2008-а година, възпитаници на Академията се представиха чудесно в четвъртото издание на ESFA Cup, класирайки се сред 4-те най-добри отбора в надпреварата.

В четвърт-финалната фаза, нашите преодоляха "Лъвчетата" с 2:1, след като губеха с 0:1. На полуфинала срещу "Витоша 13" допуснахаме нелеп гол в нашата врата, който не успяхме да върнем и в крайна сметка загубихме с 0:1.

В другия полуфинал "Левски-Раковски" отстрани "Олимпия" след изпълнение на дузпи. Кулминацията обаче предстоеше в един спиращ дъха финален мач, където "Витоша 13" поведе с 2:0, но "сините" не се предадоха, намалиха на 2:1, за да изравнят в последните секунди на двубоя, когато "жълтобелите" вече докосваха купата - 2:2. "Рулетката" на дузпите се завъртя отново и "Левски-Раковски" стигна до пълен обрат с попадение в повече от бялата точка.

Мартин Найденов ("Витоша 13") бе определен за най-полезен играч на турнира. Вратарят на "Левски-Раковски" Кристиян Спасов закономерно бе обявен за най-добър вратар, а голмайсторският приз с по 12 попадения поделиха Владимир Николов ("Олимпия") и таранът на ЕСФА - Денис Цветанов.

Призьорите бяха наградени лично от треньорът на 20-и век на България, Димитър Пенев, който заедно със своя помощник от САЩ'94, Красимир Борисов, уважиха финалния ден, за което сърдечно им благодарим.

Поздравяваме всички момчета на Академията, които до един, без изключение, се раздадоха докрай на терените на "Спортна зона" и категорично показаха, че пред този отбор има бъдеще и успехите предстоят!

Благодарим на участниците в надпреварата за мъжката и спортсменска игра в трудната и продължителна надпревара.

Желаем успех на всички в Шампионатите на БФС и Ви очакваме отново на ЕСФА Къп 2018 след година!

Още снимки от събитието в страницата на ЕСФА във Facebook.

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689