Малките с победа, големите със загуба

Малките (U12) Евростарс обърнаха "Ком" Годеч от 0:1 на полувремето до 4:1 след сърцата и всеотдайна игра в слънчевия следобед на "Царско село". Победата (видно от развоя) не дойде лесно, след като допуснахме попадение след корнер в 10-ата минута и до края на първата част така и не намерихме път към вратата на Годеч. Нашите се надпреварваха да пропускат, а и стражът на "Ком" авторитетно се намесваше. Очевидно превъзхождахме съперника, но нещо не ни достигаше точно пред гола.

На почивката старши треньорът Красимир Бурла обаче запази нападението и нанесе някои корекции в средата на терена. Това се оказа точния ход, който отприщи атакуващото ни дуо - Здравко Костов / Стилиян Викентиев, които буквално разпердушиниха отбраната на Годеч. Стенли асистира на два пъти на Здравко, като едното попадение бе направо "по учебник" след майсторска комбинация и клиничен завършек с глава. Стенли също се разписа, докосвайки топката току преди да влезе във вратата след груба грешка на защитата. Дойде ред и на халфовете ни да покажат на какво са способни и Христо Янев (който изигра един от най-среиозните си мачове, и то на непривична за него задна позиция) изведе Боян Шабов, който от 20-ина метра показа силата и точността на своя удар с десния крак - 4:1.

Красива победа, и то постигната едва за едно полувреме, което започнахме като догонващи в резултата. Поздравления за целия отбор, който показа преди всичко разбирателство, воля и дух на победител!

Сутринта преди този двубой, големите (U14) приеха на стадион "Конелиано" възходящо представящия се отбор на "Спартак" Подгумер. Противникът ни някак бе преобразен в късната есен на 2014 и през пролетта громи противниците си със сериозна разлика във всеки двубой. Последната загуба на противника ни е далечна история и погледите на всички логично бяха отправени към нас, като лидер в класирането, с интерес дали ще спрем победния ход на "подгумерци". Нашите започнаха мача именно като лидери. Набързо поведохме с две попадения - дело на Виктор Александров (наказал от малък ъгъл невнимателно пласиране на вратаря) и на Владислав Иванов, който с глава довкара отбита топка след удар на Хафиз Рахими - 2:0. Гостите обаче се окопитиха и макар да не атакуваха масирано, върнаха и двата гола чрез бързите си двама нападатели - 2:2. В последната минута на първата част Хафи все пак ни изведе отново напред с хубав изстрел от границата на наказателното поле - 3:2.

Дотук се изчерпват, за съжаление, позитивите за ЕСФА в този двубой. През второто полувреме гостите ни надиграха тотално по всички показатели - физически, психически и тактически. Получихме цели четири безответни гола до крайното 3:6, но като че ли още при 3:3 нямахме вяра и мощ да търсим победата. Страх и скованост ни съпътстваха през всичките тези минути и дори техничните ни опити за комбинации или удари изглеждаха обречени на неуспех. Единствени Виктор Александров отляво и Влади Иванов отдясно бяха на познатото ни ниво, а Хафи се бореше самотно и сътветно неефективно в центъра.

Този развой на срещата върна интригата в челото на таблицата, тъй като четири кръга преди края, разкиката с вторите от Подгумер се сведе до едва 4 точки.

Нямаме право наповече грешки, ако искаме да задържим първата позиция. Надяваме се, че всеки си е направил изводите от този двубой. Тепърва ще трябва да доказваме, че сме способни да се борим дори срещу по-силни от днешния, съперници.

Сигурни сме, че възпитаниците на ЕСФА U14 ще покажат на какво са способни още в сряда на стадиона в кв. Бенковски срещу "Атлетик". U12 пък ще атакуват призовата тройка също в Сряда в отложен мач срещу ФК "София". Успех, деца!

Още снимки от ЕСФА (U12) - Ком Годеч (U12) 4:1 във Facebook

Още снимки от ЕСФА (U14) - Спартак Подгумер (U14) 3:6 във Facebook

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 785
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 865
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 463
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 804
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 721
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 702