ЕСФА U14 - ФК Банкя U14 10:0

Очаквана победа над последния в класирането - ФК "Банкя" постигна отбора U14, и то по категоричен начин с двуцифреното 10:0. Гостуващият отбор видимо отстъпваше по възраст, ръст и футболни качества на нашите, набързо инкасира три гола, до почивката те вече бяха седем, а до края интригата бе сведена до два въпроса: "Колко попадения ще вкараме ние?" и "Дали Банкя ще успее да вкара гол?". Чест прави на момчетата от Банкя, че въпреки негативния резултат, играха коректно и дисциплинирано отначало докрай и в крайна сметка се получи хубав двубой, макар и с голове само в едната врата.

Какво да кажем за нашите след подобна среща? Контузията на стожера в отбраната ни - Виктор Боев, бе наложила рокада - Хафиз Рахими бе заел неговото място, Рангел Спасов охраняваше десния фланг, а Теран Тодоров бе изнесен пред него. Точно това стечение на обстоятелствата бе ключово още в първите минути. Тери не само откри резултата, но активните му действия на десния авангард му позволиха да запише хет-трик, като едното от трите попадения бе истински шедьовър от воле в далечния вратарски ъгъл. Понрави се и остротата на Владислав Иванов през центъра, ще се запомни и красивото попадение на Виктор Александров отляво в тези минути.

През втората част, наставникът Красимир Бурла използва всички резервни състезатели на хокеен принцип (по тройки). В игра не влязоха единствено Дейвид Захариев (с нередовна екипировка) и Билян Балканлиев, който бе с висока температура и треньорът не рискува да го пусне в игра. За съжаление, трудно се забелязваха положителни неща в промененият облик на отбора през това полувреме. Отбелязахме още три попадения, но единствено впечатление направи неизчерпаемата енергия на Ивана Найденова с периметъра, който покриваше в центъра и съсредоточеността на Николай Благоев и Георги Козовски, които внимателно поправиха някои грешки на своите съотборници в защитен план.

Като цяло, срещата може да се окачестви като успешен пролог към трите тежки двубоя, които предстоят на ЕСФА U14 в следващите едва осем каленарни дни. Добро начало! Продължавайте в същия дух, деца!

Харесайте страницата на ESFA във FACEBOOK за още снимки от мача!

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 800
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 719
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 809
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689