ЕСФА (р.2003) с Купата на AAS

ЕСФА (2003) с Купата на AAS

Поредният по-дълъг уикенд за ЕСФА започна още в Петък с участието на ЕСФА (р.2003) в приятелския турнир, организиран от AAS (Anglo American School). Не стартирахме по най-добрия начин срещу отбора на 31 СУЧЕМ, губейки срещата с 5:6, въпреки че водехме през първата част с 3:1. В следващия двубой обаче излязохме мобилизирани и не оставихме никакви шансове на отбора на домакините от Англо-Американското училище, в чиито редици забелязахме и бившият възпитаник на ЕСФА и сегашен национал на България, Делян Ганев. Вкарахме цели 10 гола, а Стилиян Викентиев бе неудържим, отбелязвайки 5 попадения за крайното 10:1.

На следващият ден се справихме лесно с отбора на Waldorf (192 СОУ), за да се изправим на финала отново срещу 31 СУЧЕМ. Този път не допуснахме изненада и след безапелационно 7:2 прибрахме купата във витрината на ЕСФА, а Стенли стана голмайстор на турнира с 12 попадения. Заслужен триумф за ЕСФА и адмирации за всички участници в този футболен празник!

"Победа 13" - ЕСФА (2003) 0:4

Победният ход на тази формация на ЕСФА обаче не спря дотук! В Неделя гостувахме на в Шампионатен мач на "Победа 13" на далечния стадион "Бенковски". Изиграхме срещата с еуфорията от предишния ден и не оставихме никакви шансове на третите във временното класиране и непобедени до този момент, домакини. Три бързи безответни гола на Стилян Викентиев (2) и Калоян Иванов още до почивката предопределиха изхода на двубоя. След антракта осезаемо намалихме темпото и въпреки надмощието, се задоволихме само с едно попадение, което обаче няма да забравим, тъй като бе отбелязано с глава от най-малкия състезател в редиците ни - Дани Димитров (р.2005) след чудесно центриране на Коце Димитров отдясно.

Браво, момчета! Тези три дни Вие показахте, че сте едно цяло, един отбор!

"Марек 1915" Дупница - ЕСФА (2008) 4:3

Най-малките (р.2008), излязоха в дебютния си Шампионатен двубой срещу "Марек" (Дупница). Смутено и сковано начало ни постави в ролята на догонващи, но все пак успяхме да се върнем в мача - Денис изравни за 1:1,за да последват три поредни попадения на дупничани - 1:4. Финалният щурм на малчуганите ни като че ли закъсня и ни стигна да върнем две попадения чрез Дани и Сами за мимималната загуба - 3:4. Горе главите, деца! Успехите тепърва предстоят!

ЕСФА (Юн.Мл) - "Локомотив" София 0:3 (ГРАДСКО)
"Локомотив" София - ЕСФА (Юн.Мл.) 3:1 (ЗОНА)

Най-тежка задача имаше пред Юношите ни този уикенд, на които програмата на БФС по случайност бе отредила битка на два фронта срещу един от най-старите български клубове - "Локомотив" София, в събота за Градското първенство, в Неделя за Зоналното.

Двата двубоя в голяма степен си приличаха като развой. Железничарите бързо взеха комфортна преднина и в двете срещи с по 3:0 и оттам нататък повече внимаваха в защита и разбиваха опитите ни за нещо смислено в предни позиции. Докато срещата за Градското първенсто завърши при този резултат - 0:3, в мача за Зоната, Светльо Райнов върна един гол за ЕСФА още до почивката, оставяйки живи надеждите ни за втората част. Ще я запомним обаче само с много борба, много тичане срещу наистина здравите момчета в червеночерно. Така и не се добрахме до сериозна голова позиция, може би ни липсваше и вяра в собствените сили след лошото начало и резултатът логично остана непокътнат - 1:3.