ЕСФА изпусна ЦСКА в Зоналното първенство

Младшата на ЕСФА в Зоналното първенство буквално изпусна ЦСКА в най-добрия си мач от началото на сезона.

Армейците започнаха по-активно от позицията си на лидер в класирането и още в третата минута излязоха на стрелкова позиция отдясно на защитата ни. Ударът до близката греда бе майсторски спасен от Яни Соколов и мигновено в ответната атака отговорихме с точен изстрел на Светльо Райнов, париран на свой ред от червения страж. Размяната на тези удари още в първите минути недвусмислено показаха, че момчетата в синьобяло ни най-малко не се притесняват от името на противника и затаихме дъх в очакване. Разигравахме спокойно и със самочувствие в задни позиции, а опитите ни за атака бяха спирани най-често с нарушения. До двадесета минута изпълнихме два преки свободни удара - Филип Божилов стреля над вратата, а ударът на Светльо Райнов нямаше необходимата сила. "Червените" отговориха с опасно ниско центриране и изстрел над вратата от фронтален пряк свободен удар.

В абсолютно равностойната първа част, най-запомнящият се момент бе мощния пробив на Кристиян Гуглев отдясно, който тръгвайки дълбоко от нашата половина, преодоля половината отбор на ЦСКА, но остана без сили в наказателното поле на гостите за да нанесе завършващ удар - 0:0 на полувремето.

Началото на втората част не се различаваше особено от първата, за да дойде светкавична контра на ЕСФА по левия фланг, при която Калоян Миронов с настойчивост излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран. Топката излезе в корнер, след чието изпълнение, вратарят на червените не реагира по най-добрия начин и въпреки че десет от единайсетте футболисти на ЦСКА бяха в собствената си пеналтерия, Светльо Райнов изскочи отдясно и почти от аут-линията с мощно воле намери далечния ъгъл. Гол- красавец - 1:0!

Червените реагираха почти мигновено - Соколов отрази близък удар с глава и опасен пряк свободен удар, при който топката застрашително летеше към горния десен ъгъл на вратата ни. На помощ се притече и горната греда след далечен параболичен изстрел. Очевидно армейците вдигнаха оборотите, но се защитавахме хладнокръвно и без паника, за да дойдат последните 13 минути. Първо цялата ни защита се бе озовала на левия фланг и остави Гуглев самичък да покрива трима високи армейци. Соколов също не разчете добре ситуацията и високата топка необезпокоявано бе посрещната с глава от непосредствена близост - 1:1. Само три минути по късно червените по идентичен начин, този път след корнер, отбелязаха втория си гол с глава, оказал се победен. В оставащите по-малко от 10 минути докрая, наставникът Валентин Колев се опита да импулсира отбора, но като че ли не ни достигна вяра и физически и емоционален ресурс - 1:2.

Остана горчивината от една незаслужена загуба, но остана и увереността в силите и потенциала на отбора да бъде равностоен и дори да превъзхожда и най-титулованите футболни школи в България.

Пълен кредит на респект за всички участници в един мач за историята на ЕСФА.