Елитна U15: Витоша Бистрица - ЕСФА 2:1

U13 инкасираха загуба в среща, в която не отстъпвахме по всички показатели на съперника си и при малко повече съсредоточеност и късмет, спокойно можехме дори и да спечелим. Започнахме със самочувствие независимо от факта, че бяхме загубили контролната си среща с този тим на Витоша преди едва две седмици с изразителен резултат. До 20-ата минута имахме и териториален превес и въпреки, че "зелените" си подаваха по-точно, нашите бяха по-изнесени в предни позиции, натискаха енергично и твърдо. Ще запомним едно включване на Виктор Александров отляво и една хубава акция на Спас Димитров отдясно, продължена с нисък пас по земя към Дейвид Захариев и завършила със силен удар над напречната греда.

В двубоя липсваха т.нар. чисти голови положения, тъй като защитите и на двата отбора се справяха много добре в тези минути. Поредица от закъснели реакции в посрещането на една "балонна топка" пред нашата пеналтерия обаче ни коства първия гол във вратата на Стоян Стоянов, който също се забави в пресрещането на дребничкия и пъргав ляв халф на Витоша - 0:1 с гол "от нищото". До почивката оставаше твърде малко време и не успяхме да отговорим с нещо смислено.

Втората част отново бяхме по-активния отбор и този път натискът даде резултат, макар и не без помощта на късмета. Калоян Наков фалцово изпълни корнер отляво на атаката ни. Топката се завъртя между вратаря и защитника на предната греда и се търкулна коварно в мрежата на домакините - 1:1 още в началото. В тези минути си помислихме, че дори можем да вземем и повече от точка от разколебания противник. Липса на концентрация вдясно обаче ни постави отново в позицията на догонващи. Стани Григоров закъсня за една топка в центъра, Били Балканлиев и Ники Благоев се засуетиха в тяхната зона и оставиха Стоян Стоянов безпомощен пред изключително точния диагонален удар на противника - 1:2. Оставаше достатъчно време за връщане в мача и Красимир Бурла направи някои промени, връщайки Калоян Наков в задни позиции и вкарвайки в игра Влади Иванов на върха на атаката. Не получихме необходимата острота, тъй като ясно си личеше, че Влади не е възстановен от контузията, получена преди седмица. На левия фланг пък дебютира Мартин Стефанов, които се понрави с енергичността си. Все пак имахме своите шансове - пропуснахме изгодна ситуация след корнер, а Виктор Александров и Влади Иванов сътвориха най-чистото ни положение в добавеното време на срещата, но Виктор стреля слабо в ръцете на вратаря с неудобния си десен крак.

В крайна сметка се получи оспорван двубой, в който всеки изход беше възможен, но трябва да признаем, че отборът на Витоша показа по-голям колективизъм и спортен дух. Зеленобелите изиграха много правилно тактически мача, печелейки повече първи топки, подавайки си по-бързо и точно топката и умело затваряйки подстъпите към своята врата.

Със сигурност такива мачове ни помагат, независимо от резултата!

Пожелаваме ползотворна работа на момчетата през седмицата. Предстоят ни две сериозни домакински срещи срещу непознати съперници - Велбъжд Кюстендил и Марек Дупница, в които се надяваме възходящото представяне на ЕСФА да продължи и да покажем максимума на възможностите си!