Евро Старс U13 с две класически победи

Евро Старс U13 се изкачиха на второ място във временното класиране за ESFA Cup с 9 точки от 4 срещи, след като записаха две класически победи с по 3:0 над Витоша Бистрица и София 2010.

Победите дойдоха след силна игра и многобройни ситуации за гол, които възпитаниците на Красимир Бурла създаваха с лекота.

Все пак трябваше да изчакаме почти цяло полувреме за да видим първия ни гол за деня. Станимир Григоров откри срещу Витоша Бистрица едва в последната минута на първата част след много пропуски и щастлив рикошет. Второто полувреме не намалихме темпото и логично паднаха още две попадения - дело на Ивана Найденова и Дейвид Захариев.

Очаквахме втората среща за деня - срещу София 2010 да е по-трудна, но в действителност не се оказа така. В отсъствието на капитанката ни - Ивана, наставникът на Евро Старс бе направил няколко промени, които доведоха до вихрено начало. С много бързина и мощ по фланговете, Виктор Александров и Георги Козовски 'натиснаха' защитата на "жълтите", а Дейвид Захариев бе неудържим на върха на атаката и не след дълго откри головата си сметка и в този мач. Александров удвои преднината ни с чудесен диагонален удар, а Дейвид отново бе неудържим за 3:0, и то в рамките на 15-ина минути. До почивката Козовски пропусна на празна врата, уцелвайки гредата от 1-2 метра. През втората част, не оставихме никакво съмнение в превъзходството си, удряйки още два пъти гредите на противника, като в същото време не му позволихме да застраши сериозно нашата врата. Топката така и не попадна за четвърти път във вратата на София 2010 и този факт оформи втората ни класическа победа за деня и трета в турнира (след 2:1 срещу Ферион миналата седмица). Дейвъд пък еднолично оглави класацията на голмайсторите с 6 попадения.

След срещата, наставникът на Евро Старс, Красимир Бурла сподели, че добрите резултати радват, но точките и статистиката нямат особено значение. По-радостно е очевидното израстване на футболистите ни в индивидуален и колективен план, но за да се продължи по този път предстои още много упорита работа.

Ръководството на ЕСФА благодари на всички родители, които неуморно подкрепяха отбора от трибуните!

Летен график на тренировките 12:13 | 03.07.2017 | прочитания 781
Старата любов ръжда не хваща! 14:35 | 25.06.2017 | прочитания 861
Родителска среща за Деца Б (2003+) 09:25 | 30.05.2017 | прочитания 461
100-процентова успеваемост за ЕСФА 11:45 | 13.03.2017 | прочитания 801
Билети за ЛУДОГОРЕЦ - Копенхаген 17:41 | 11.02.2017 | прочитания 720
Контролна среща за Деца 2003 11:40 | 20.01.2017 | прочитания 700
ВАЖНО! Относно зимната подготовка! 06:07 | 12.01.2017 | прочитания 810
Зимна пауза 15:13 | 06.01.2017 | прочитания 689